Menu
Your Cart

Chróm Pikolinát 200 mcg Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Chróm Pikolinát 200 mcg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
Chróm Pikolinát 200 mcg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
9,90€
Bez DPH: 8,25€
 • Dostupnosť: Ihneď
 • Kód produktu: 1420

Chróm Pikolinát 200 mcg Now Foods. Chróm je nevyhnutný stopový minerál, ktorý sa podieľa na metabolizme uhľohydrátov, tukov a bielkovín a je kombinovaný s kyselinou pikolínovou na zvýšenie absorpcie.

Chromium pikolinát sa používa na kontrolu príznakov cukrovky a metabolického syndrómu, na podporu chudnutia a na zlepšenie krvných lipidov.

Pikolinát chromitý uľahčuje pôsobenie inzulínu, a preukázalo sa, že zlepšuje kontrolu glykémie pri cukrovke (1). Zvýšené pôsobenie inzulínu navyše zvyšuje rýchlosť absorpcie glukózy a aminokyselín vo svalových bunkách.

Cukrovka

Chróm hrá úlohu v metabolizme tukov a uhľohydrátov v tele a bol skúmaný z hľadiska jeho účinku na cukrovku. Pri stave označovanom ako inzulínová rezistencia nedokážu diabetici správne používať inzulín (2). Výsledky ich štúdie uverejnenej v júnovom vydaní 2008 „Obezita“ ukazujú, že chróm zlepšil diabetes markery zmiernením glukózovej intolerancie a inzulínovej rezistencie. Je to spôsobené tým, že chróm zlepšuje signalizačný účinok inzulínu a znižuje množstvo cukrov, ktoré zostávajú v obehu vo vašom krvnom obehu.

Cholesterolu

Vysoký cholesterol je nadbytok tukov v krvnom riečisku, ktoré sa môžu hromadiť na stenách tepien, čo vedie k srdcovým chorobám, infarktu alebo mozgovej príhode. Podľa prehľadu vydania „Diabetes Technology and Therapeutics“ z decembra 2006 môže pikolinát chrómu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu.

Srdce a cievy

Podľa štúdie uverejnenej v časti „Farmakologické správy“ v roku 2010 môže byť pikolinát chrómu tiež prospešný pre vaše srdce. Výsledky ukazujú, že zatiaľ čo tento doplnok neovplyvňuje krvný tlak, pikolinát chromitý podporuje relaxáciu krvných ciev a zlepšuje prietok krvi a rýchlosť regenerácie srdcového svalu po poškodení infarktom.

  Zloženie: Chróm (z pikolinátu chrómu) 200 mcg

  Ostatné zložky: Ryžová múka a celulóza (kapsula).

  Neobsahuje: Kvasnice, pšenicu, lepok, sóju, kukuricu, mlieko, vajcia, ryby, mäkkýše alebo zložky orechov.

  Ďalšie informácieIba pre dospelých. Ak ste tehotná / dojčíte, užívate lieky (najmä lieky na cukrovku) alebo máte zdravotný problém, poraďte sa s lekárom.

  Cukrovka / hypoglykémia: Užívajte iba pod dohľadom lekára. Uchovávajte mimo dosahu detí.

  Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

  Dávkovanie: Užite 1 tabletu denne najlepšie s jedlom.

  Krajina pôvodu: USA

  Veľkosť balenia: 100
  Forma: kapsuly
  výživový doplnok Chróm Pikolinát 200 mcg Now Foods b
  ol uvedený na trh ako doplnok stravy.

  Referencie:

  1. https://www.mdpi.com/2072-6643/10/12/1876
  2. Nutritional Neuroscience June 2010, Volume 13, Issue 3, Pages 116-122 “Improved cognitive-cerebral function in older adults with chromium supplementation” R. Krikorian, J.C. Eliassen, E.L. Boespflug, T.A. Nash, M.D. Shidler

  Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

  Napísať recenziu

  Poznámka: HTML nie je preložené!
  Google reCAPTCHA