Menu
Your Cart

Detský Multivitamín s minerálmi Gummies Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Detský Multivitamín s minerálmi Gummies Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Dočasne vypredané
Detský Multivitamín s minerálmi Gummies Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
11,50€
Bez DPH: 9,58€
  • Dostupnosť: Dočasne vypredané
  • Kód produktu: 3011

Detský Multivitamín s minerálmi Gummies (prírodný zdroj) Webber Naturals. Ako deti rastú, je pre nich dôležité, aby mali dostatok vitamínov a minerálov na zaistenie optimálneho zdravia. www.naturvitamins.sk/detsky-multivitamin-a-mineral-gummies-webber-naturals

Deti vyžadujú určité množstvo každého vitamínu a minerálu pre správny rast a zdravie, ale presné množstvá sa líšia v závislosti od veku. Ako deti rastú, je nevyhnutné, aby dostali primerané množstvo výživných látok, ktoré pomáhajú budovať silné kosti, ako je vápnik a vitamín D (1).

Železo, zinok, jód, cholín a vitamíny A, B6 (folát), B12 a D sú navyše rozhodujúce pre vývoj mozgu v ranom veku (2, 3). Deti zvyčajne potrebujú menšie množstvo vitamínov a minerálov ako dospelí. Živiny, ktoré pomáhajú budovať kosti a podporujú vývoj mozgu, sú v detstve obzvlášť významné.

Sú plné lahodných, prírodných ovocných príchutí, pomaranč, hrozno a čerešňa. Rodičia ocenia, že pochádzajú z prírodného zdroja, a sú bez pridania umelých sladidiel farbív, príchutí, konzervačných látok a aspartámu.

Vitamíny a minerálne doplnky sú často potrebné pre deti, ktoré sledujú vegánsku alebo vegetariánsku stravu, majú stav alebo ktorých ovplyvňuje vstrebávanie živín (ako je celiakia, rakovina, cystická fibróza alebo zápalové črevné ochorenie IBD). 

Žuvacie / cmúľajúce vitamíny majú príjemnú chuť a ľahko sa konzumujú.

Zloženie: Vitamín A (palmitát) 300 mcg RAE (1014 IU), Vitamín C (kyselina askorbová) 15 mg, Vitamín D3 (cholekalciferol) 5 mcg (200 IU), Vitamín E (d-alfa tokoferol) 5,7 mg AT (8,5 IU), Vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid) 0,5 mg, Kyselina listová (folát) 140 mcg, Vitamín B12 (kyanokobalamín) 2,2 μg, Biotín 33 mikrogramov, Kyselina pantoténová (d-pantotenát vápenatý) 2,8 mg, Niacín 1,5 mg

Minerály: Vápnik (citrát) 5 mg, Jód (jodid draselný) 20 mikrogramov, Horčík (citrát) 4 mg, Zinok (citrát) 2,5 mg, Cholín (citrát) 10 mikrogramov, Inozitol 10 mikrogramov

Ostatné zložky: Odparovaná trstinová šťava, organický tapiokový sirup, čistená voda, pektín, kyselina citrónová, citrát sodný, prírodné arómy (pomaranč, čerešňa, hrozno), prírodné farby (annatto, čierna mrkva, genipap, melón) žltý včelí vosk.

Neobsahuje: Žiadny vysoko fruktózový kukuričný sirup, aspartam, umelé farbivá, príchute alebo konzervačné látky, hydrogenované oleje, geneticky modifikované zložky (GMO), žiadnu želatínu, mliečne výrobky, kukuricu, škrob, vajcia, kvasnice, lepok, pšenicu, ryby, mäkkýše, soľ, stromové orechy a orechy. Vhodné pre vegetariánov.

Ďalšie informácie: Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Pre deti vo veku od 3 rokov, 2 gummies denne s jedlom, niekoľko hodín pred alebo po užívaní iných liekov alebo podľa pokynov lekára.

Krajina pôvodu: Kanada

Balenie: 60
Forma: gummies (gumové)

výživový doplnok Detský Multivitamín s minerálmi Gummies Webber Naturals
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25266429
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4981537/
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2805706/

4. Mladé rastúce telo vyžaduje kompletné spektrum vitamínov a minerálov. Dokonca aj deti, ktoré sa zdajú byť zdravé, môžu mať subklinické nedostatky základných mikroživín, čo môže narušiť rast a vývoj a zabrániť deťom dosiahnuť ich plný genetický potenciál. Úplný sortiment vitamínov a minerálov je potrebný aj pre zdravý imunitný systém. Štúdie ukazujú, že u deti so subklinickými nedostatkami sa častejšie objavujú infekcie a tieto infekcie majú tendenciu byť závažné (Singh, 2004).
5. Singh, M. (2004). Role of micronutrients for physical growth and mental development. Indian J Pediatr, 71(1):59-62.
6. Pozorovacia kohortová štúdia s počtom 2 423 detí, v ktorých vedci sledovali vývoj osôb po narodení prostredníctvom dotazníkov a anamnézy získaných od rodičov, zistili, že príjem multivitamínov pred dosiahnutím veku štyroch rokov môže súvisieť so zníženým rizikom alergií vrátane potravy a vzduchom, podľa hladín protilátok v krvi (Marmsjo, 2009)
7. Marmsjo, K. et al. (2009). Use of multivitamin supplements in relation to allergic disease in 8-y-old children. The American Journal of Clinical Nutrition, 90(6):1693-1698.
8. Nutričné nedostatky sa prejavujú aj u detí, ktoré majú obmedzenú stravu (Kirby et al., 2009).
9. Kirby, M. et al. (2009). Nutritional deficiencies in children on restricted diets. Pediatr Clin North Am, 56(5):1085-103.

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA