Menu
Your Cart

Diabetex PGX + Moruša Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Diabetex PGX + Moruša Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Dočasne vypredané
Diabetex PGX + Moruša Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
25,60€
Bez DPH: 21,33€
  • Dostupnosť: Dočasne vypredané
  • Kód produktu: 3672

Diabetex PGX, Moruša Webber Naturals. PGX (PolyGlycopleX) je patentovaný doplnok stravy, ktorý obsahuje polysacharidy (druh uhľohydrátov). Unikátna zmes vo vode rozpustnej vlákniny, u ktorej je vedecky dokázané, že bezpečne a účinne normalizuje hladinu cukru v krvi, znižuje chuť do jedla, podporuje chudnutie a podporuje zdravú hladinu cholesterolu.

Komplex rastlinnej vlákniny, ktorý pomáha udržiavať zdravú hladinu cukru v krvi a podporuje reguláciu hmotnosti. Pri užívaní pred jedlom, PGX absorbuje vodu a expanduje, zvyšuje viskozitu (hrúbku) potravy v tráviacom trakte. To spomaľuje absorpciu sacharidov a účinne znižuje glykemický index potravy.

Cukrovka

PGX môže pomôcť pri kontrole hladiny cukru v krvi (kľúčový prvok pri liečbe cukrovky), navrhuje štúdia z roku 2010 v Európskom časopise Clinical Nutrition (1). PGX znižuje postprandiálnu hladinu glukózy v krvi o 20%. Znižuje tiež vylučovanie inzulínu v tele o 40%. Zvyšuje citlivosť na inzulín v celom tele o 50%, čo nie je porovnateľné s akýmkoľvek iným produktom na trhu.

Strata váhy

Podľa štúdie z roku 2010 v Európskom časopise Clinical Nutrition (2) môže PGX ovplyvniť určité hormóny, ktoré sa podieľajú na kontrole sýtosti (pocit plnosti). PGX sa môže užívať s vodou pred jedlom na potlačenie chuti do jedla. Primerane zníži pocity hladu a zníži chuť do jedla. Znižuje absorpciu uhľohydrátov, cukrov a ďalších živín v tele. V dôsledku toho PGX znižuje množstvo kalórií, ktoré telo absorbuje, čo podporuje chudnutie. Zistilo sa tiež, že znižuje hladinu cholesterolu.

Znižuje hladinu cukru v krvi a inzulín

Listy moruše poskytujú niekoľko zlúčenín, ktoré môžu pomôcť v boji proti cukrovke. Patrí medzi ne 1-deoxynojirimycín (DNJ), ktorý zabraňuje absorpcii sacharidov vo vašom čreve (3, 4). Tieto listy znižujú najmä vysokú hladinu cukru v krvi a inzulínu, hormón, ktorý reguluje hladinu cukru v krvi.

Zlúčeniny v moruše pomáhajú udržiavať hladinu cukru v tele v optimálnom rozsahu pomalým odbúravaním cukrov v čreve a umožňujú ich pomalú absorpciu do krvi (5).

Znižuje hladinu cholesterolu

Vláknina nachádzajúca sa v moruši je väčšinou nerozpustná vláknina, ale tiež obsahuje asi 25% rozpustnej vlákniny vo forme pektínu (6). Rozpustná vláknina je druh vlákniny, ktorá absorbuje vodu a preukázalo sa, že pomáha znižovať hladinu cholesterolu a riziko srdcových chorôb (7, 8, 9).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: PGX® (PolyGlycopleX®) (Amorphophallus konjac, alginát sodný, xantánová guma) 800 mg, Extrakt z moruše (Morus alba) (listový) 25 mg, Triglyceridy stredného reťazca (Elaeis alba guineensis), (Cocos nucifera (fruit flesh)) 600 mg

Ostatné zložky: Triglyceridy so stredným reťazcom, kapsuly z mäkkej želatíny (želatína, glycerín, čistená voda, rohovník, antokyany, oxid titaničitý), žltý včelí vosk, lecitín.

Neobsahuje: umelé konzervanty, farbivá alebo sladidlá; mlieko a mliečne výrobky alebo kvasnice.

Ďalšie informácie: Ak ste mladší ako 18 rokov, tehotná alebo dojčíte, poraďte sa s lekárom. Ak užívate lieky, užite jednu hodinu pred alebo dve hodiny po užití PGX. Ak je vaším cieľom dosiahnuť zníženie telesnej hmotnosti, alebo ak máte cukrovku alebo lieky na zníženie hladiny cholesterolu, poraďte sa pred použitím s kvalifikovaným lekárom. Ak spozorujete príznaky hypoglykémie vrátane pocitu úzkosti, závratov, trasenia, potenie, nevoľnosti alebo bolesti hlavy, prerušte užívanie a poraďte sa s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Môže sa užívať bez jedla s pohárom vody (150-500 ml) alebo podľa pokynov lekára. Konzultujte s lekárom za účelom použitia po 4 týždňoch.

1. týždeň: 1-2 softgely, trikrát denne, 2. týždeň: 2 až 4 softgely, 3 krát denne, 3. a 4. týždeň: 3-6 softgélov, trikrát denne.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 80
Forma: softgels
výživový doplnok 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://doi.org/10.1038/ejcn.2010.199
2. https://doi.org/10.1038/ejcn.2010.141
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5321430/
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4166305/
5. https://care.diabetesjournals.org/content/30/5/1272
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2997407/
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18937894
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10429748
9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8144811

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA