Menu
Your Cart

Sójové izoflavóny komplex 50 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Sójové izoflavóny komplex 50 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Už sa nepredáva
Sójové izoflavóny komplex 50 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
13,50€
Bez DPH: 11,25€
  • Dostupnosť: Už sa nepredáva
  • Kód produktu: 3613

Sójové izoflavóny komplex Webber Naturals. Isoflavóny sa považujú za fytoestrogény, čo znamená, že majú podobnú štruktúru ako ženský hormón, estrogén. Izoflavóny sa tiež považujú za antioxidačné zlúčeniny. To znamená, že znižujú poškodenie kyslíkom (napríklad poškodenie voľnými radikálmi).

Čo spôsobuje príznaky menopauzy?

Menopauza označuje čas, keď telo postupne prestane produkovať estrogén a uvoľňuje vajíčko každý mesiac. Tento pokles estrogénu môže spôsobiť celý rad symptómov, vrátane:

  • Návaly horúčavy.
  • Nočné potenie.
  • Výkyvy nálad.
  • Nedostatok sústredenia.
  • Únava.
  • Vaginálna suchosť.
  • Problémy so spánkom.

Isoflavóny a estrogén

Estrogény sú hormóny, ktoré ovplyvňujú sexuálny a reprodukčný vývoj, predovšetkým u žien. Majú podobnú štruktúru ako estrogén a umožňuje izoflavónom viazať sa na estrogénové receptory. V závislosti od hormonálneho stavu človeka môžu izoflavóny ovplyvniť osobu rovnakým spôsobom ako estrogén tak, že vyvolávajú estrogénne alebo antiestrogénne účinky.

Vysoký cholesterol

Z klinických výskumov vyplýva, že izoflavóny znižujú zlý cholesterol nazývaný LDL. Konzumácia sójových izoflavónov významne znížila hladiny celkového cholesterolu, triglyceridov a cholesterolu lipoproteínu s nízkou hustotou (LDL) v tepnách (2).

LDL cholesterol je tiež známy ako „zlý cholesterol“, pretože môže viesť k upchatiu tepien.

Menopauzálne príznaky návaly horúčavy a nočné potenie

Pri používaní izoflavónov sa môžu zmierniť príznaky, ako je podráždenosť, depresia a návaly horúčavy. Pomáhajú znižovať frekvenciu a závažnosť návaly horúčavy a nočného potenia. 

Estrogény hrajú úlohu pri regulácii telesnej teploty. Sójové izoflavóny môžu svojím účinkom podobným estrogénu kontrolovať tieto príznaky menopauzy, najmä návaly horúčavy.

Zlepšuje príznaky syndrómu polycystických ovárií

Ženy so syndrómom polycystických ovárií (PCOS) majú hormonálnu nerovnováhu, ktorá spôsobuje množstvo nepríjemných symptómov, vrátane prírastku na hmotnosti, inzulínovej rezistencie, stenčovania vlasov a nepravidelných období.

Znižuje únavu u žien stredného veku

Únava je hlavnou sťažnosťou žien, ktoré prechádzajú menopauzou, a sójové izoflavóny môžu pomôcť pri boji s týmto príznakom. 

Bojuje proti osteoporóze

Akonáhle dosiahnete vek 50 rokov, pokles estrogénu významne zvyšuje riziko straty kostnej hmoty. Zvyšovanie vápnika a vitamínu D spolu s cvičebným programom sú spôsoby, ako posilniť a chrániť kosti pred stratou kostnej hmoty (1). V štúdiách sa zistilo, že sójový proteín a izoflavóny vo forme doplnku výživy zvyšujú hustotu kostí.

Zloženie: Sójové Izoflavóny Extrakt (Glycine max) (sója) 50 mg, celkom Izoflavóny 13,8 mg AIE* Genistein / genistin látky 2,2 mg AIE*
* Aglykón Isoflavony ekvivalenty

Ostatné zložky: Mikrokryštalická celulóza, želatínová kapsula (želatína, čistená voda), rastlinný stearát horečnatý stupňa (mazivo).

Ďalšie informácie: Užite s časovým odstupom niekoľkých hodín pred alebo po užití iných prípravkov alebo liekov. Dlhodobé užívanie (dlhšie ako rok) konzultujte s lekárom/lekárnikom. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Dospelí 5-7 kapsúl denne, užívať minimálne 2 týždne.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 90
Forma: kapsuly
výživový doplnok FytoSoja Webber Naturals 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.spandidos-publications.com/10.3892/br.2013.129#b18-br-01-05-0697
2. https://foodinsight.org/sound-science-history-of-soy-and-health/

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA