Menu
Your Cart

Minerálny komplex s magnéziom 150 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Minerálny komplex s magnéziom 150 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Dočasne vypredané
Minerálny komplex s magnéziom 150 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
12,80€
Bez DPH: 10,67€
  • Dostupnosť: Dočasne vypredané
  • Kód produktu: 3258

Minerálny komplex s horčíkom 150 mg Webber Naturals. Potrebujeme stopové minerály?… Áno! Je isté, že veľké množstvo stopových minerálov má priamy vzťah k dobrému zdraviu kostí. Nedostatok určitých stopových minerálov, ako je napríklad meď a mangán, súvisia s nižšou hustotou kostí a slabšími kosťami (4). Aj keď si každý uvedomuje výhody, ktoré má vápnik pre zdravie kostí, štúdie ukazujú, že spoločné užívanie vápniku a stopových minerálov zvyšuje hustotu kostí

Horčík je minerál nevyhnutný pre správne fungovanie vášho tela. Horčík je štvrtým najhojnejším minerálom vo vašom tele a vaše telo bez neho nemôže správne pracovať (1).

Asi 60% horčíka v tele sa nachádza v kostiach, zvyšok vo svaloch, mäkkých tkanivách a tekutinách vrátane krvi (1).

Podieľa sa na viac ako 600 reakciách vo vašom tele, vrátane (2):

  • Podporuje zdravie kostí.
  • Je súčasťou kontrakcie a relaxácie svalov.
  • Pomáha regulovať neurotransmitery, ktoré vysielajú správy do celého mozgu a nervového systému.

Štúdie bohužiaľ naznačujú, že asi 50% ľudí v USA a Európe prijíma menej ako odporúčané denné množstvo horčíka (1, 3).

Viete, že na tvorbu kostí potrebujete vápnik. Vápnik je však iba jedným z niekoľkých minerálov potrebných na to, aby boli kosti pevné a tvarovateľné. Rovnako dôležitý je aj jeho partnerský horčík (a pomáhajú mu minerály ako bór, meď, nikel, fosfor, kremík a zinok).

Stopové minerály

Chróm pomáha inzulínu regulovať hladinu glukózy (cukru v krvi). Chróm je populárny doplnok, u tých, ktorí chcú budovať svalovú hmotu alebo chudnúť. Niektorí kulturisti a športovci to užívajú na zvýšenie výkonu a zvýšenie energie.

Meď pomáha pri tvorbe kostí a chrupaviek a pomáha telu správne používať železo. Meď hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní kolagénu a elastínu, hlavných štrukturálnych zložiek nášho tela.

Železo je jedným z najdôležitejších minerálov pre ľudské zdravie. Železo je živina, ktorá vo vašom tele zohráva mnoho dôležitých úloh, vrátane udržiavania zdravia a plnosti energie.

Selén je antioxidant ktorý pomáha chrániť pred poškodením buniek. Pomáhaja znižovať oxidačný stres tým, že udržuje počet voľných radikálov pod kontrolou (6). Príliš málo selénu spôsobuje svalovú slabosť a bolesť.

Zinok sa nachádza v mnohých enzýmoch v ľudskom tele. Zinok hrá úlohu pri hojení rán, imunitnom systéme a dospievaní.

Vitamín D3 pomáha regulovať a riadiť schopnosť tela absorbovať fosfor a vápnik - dve zlúčeniny, ktoré poskytujú hustotu a pevnosť kostnému systému a zubom.

Bór pomáha udržiavať hladinu vápnika, horčíka a pomáha vytvárať nové kosti. Ak tvorba nových kostí nedrží krok s odstránením starej kosti, vaše kosti môžu byť slabé a krehké.

Vápnik je dôležitý pre tvorbu kostí a môže zabrániť alebo oddialiť stratu kostnej hmoty v neskoršom veku. Je nevyhnutnou súčasťou kostry, a preto je nevyhnutný pre štruktúru a hustotu kostí, ako aj pre naše zuby.

Vápnik pomáha regulovať kontrakciu svalov. Keď nerv stimuluje sval, telo uvoľňuje vápnik. Keď telo vyčerpá vápnik zo svalu, sval sa uvoľní.

Jód je dôležitou súčasťou hormónov štítnej žľazy, čo je najdôležitejšia a dobre pochopená funkcia minerálu. Hormóny štítnej žľazy hrajú dôležitú úlohu v širokej škále telesných funkcií vrátane metabolizmu, zdravia kostí a imunitnej odpovede.

Molybdén je základným minerálom v tele, rovnako ako železo a horčík. Molybdén aktivuje v tele tie enzýmy, ktoré zohrávajú významnú antioxidačnú úlohu. Tieto zložky reagujú s voľnými radikálmi nachádzajúcimi sa v našom tele.

Fosfor je základný minerál, ktorý sa nachádza v každej bunke ľudského tela. Telo potrebuje fosfor na mnoho funkcií, napr. oprava tkanív a buniek. Aj keď hlavnou funkciou fosforu je tvorba a údržba kostí a zubov, zohráva tiež dôležitú úlohu pri tvorbe DNA a RNA.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Magnézium (citrát) 150 mg, Vitamín D3 (cholekalciferol) 1000 IU (25 mcg), Bór (fruktoborát vápenatý) 250 mcg, Vápnik (dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, fosforečnan vápenatý) 75 mg, Chróm (citrát) 35 mcg, Meď (citrát) 1000 mcg, Jód (jodid draselný) 150 mcg, Železo (bisglycinát železnatý) 5 mg, Molybdén (citrát) 45 mcg, Fosfor (dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, fosforečnan vápenatý) 50 mg Selén (kvasinky) 55 mcg, Zinok (citrát) 7,5 mg

Ostatné zložky: Xylitol, hydroxy-propylcelulóza, organický alkalizovaný kakaový prášok, mikrokryštalická celulóza, kyselina stearová, organické príchute (čokoláda, vanilka), stearát horečnatý rastlinný (lubrikant), stevioid.

Ďalšie informácie: Dospelí: V balení je väčšie množstvo železa, ktoré môže vážne poškodiť zdravie dieťaťa. Je známe, že dochádza k precitlivenosti, v takom prípade prestaňte užívať. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1 cmúľajúca tableta denne s jedlom, niekoľko hodín pred, alebo po užití ostatný ch medikamentov, alebo prírodných produktov.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 60
Forma: cmúľacie tablety
výživový doplnok Horčíkový minerálny komplex Webber Naturals
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26404370
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25540137
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22364157
4. 
Jugdaohsingh R, Tucker KL, Qiao N, Cupples LA, Kiel DP, Powell JJ, Dietary Silicon Intake is Positively Associated with Bone Mineral Density in Men and Premenopausal Women of the Framingham Offspring Cohort, J Bone Miner Res. 2004 Feb;19(2):297-307
5. 
http://www.umm.edu/health/medical/altmed/supplement/iodine
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19033020

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA