L-glutamín 500g | Prom-In

     0 recenzie  |  Napísať recenziu
Výrobca: Prom-In (Promil), Česká republika
Kód produktu: 12026
Dostupnosť: Ihneď
20,50€
Bez DPH: 17,08€

Množstvo

L-glutamín micro prášok 500g. Glutamín je neesenciálna proteínová aminokyselina, ktorá tvorí až 60 % obsahu aminokyselín svalových buniek. L-glutamín je jednou z najčastejšie sa vyskytujcich aminokyselín v našom tele. Pozostáva z 19% dusíka, a preto je primárny transportér dusíka do svalových buniek. Glutamín zabezpečuje dostatok materiálu na rast a obnovu svalov. Spolu s BCAA patrí medzi najčastejšie používané suplementy pri snahe o ochranu svalovej hmoty a regenerácii.

Pri záťažových situáciách, ako sú fyzická záťaž, stres a choroba, dochádza vo zvýšenej miere k uvoľňovaniu glutamínu zo svalových buniek, tzv. katabolizácii. Aj keď si telo dokáže vytvoriť glutamín z ostatných aminokyselín (valínu, isoleucínu, leucínu, kys. glutamovej), toto vytvorené množstvo nepostačuje a je ho potrebné dodať zvonku.

Pri vysokej fyzickej záťaži a súčasnom dlhodobom nedostatku tejto aminokyseliny v tele dochádza k úbytku svalovej hmoty, nastupuje únava, predlžuje se doba potrebná na regeneráciu a zhoršujú se imunitné odpovede organizmu. Vedecké pokusy preukázali, že pri úmernom zásobení organizmu glutamínom je dopyt svalov možné uspokojiť.

  • Posúva hranicu pretrénovania.
  • Regeneráciu tým zlepšuje a do svalov dusíka viac presúva.
  • Tvorí 60% všetkých aminokyselín v tele.
  • Zúčastňuje sa biosyntézy glukosamínu a chondroitínu.
  • pomáha udržiavať objem a hydratáciu buniek.
  • Upravuje rovnováhu a metabolizmus bielkovín.
  • Bráni produkcii kyseliny mliečnej vo svaloch.

Vôbec neplatí, že glutamín patrí len do kulturistiky a fitnessu. Aj keď zohráva najdôležitejšiu úlohu v záverečnej fáze pred súťažov, pokiaľ je snahou zvyšovanie výkonnosti a zníženie telesnej hmotnosti. Je vhodný v rysovacom období. Jeho úloha je však nenahraditeľná pri každom športe, či už sú to ľahkoatletické vytrvalostné športy alebo energeticky náročnejšie športy, ako napríklad trojboj či bojové športy.

Zloženie: L-glutamín

Dávkovanie: Užívajte jednu odmerku l-glutamín (cca 5 g). Rozmiešať v 200 ml džúsu, ovocného nápoja alebo vody. Dni tréningu užívajte jednu odmerku l-glutamín pol hodiny pred tréningom, ďalšie bezprostredne po jeho ukončení a jednu dávku večer pred spaním. Voľné dni: užívajte jednu odmerku l-glutamín trikrát denne, rovnomerne počas dňa, s jednou dávkou z toho večer pred spaním.

Krajina pôvodu: Česká republika

Veľkosť balenia: 500 g
Forma: prášok

výživový doplnok L-glutamín 500g Prom-In

Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overovacie pole
Kategórie

pri nákupe od 60€

DOPRAVA
ZDARMA