Menu
Your Cart

Lecitín 1200 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Lecitín 1200 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Lecitín 1200 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
8,80€
Bez DPH: 7,33€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 7950

 Lecitín 1200 mg Webber Naturals. Lecitín je druh tuku, ktorý je nevyhnutný pre ľudské zdravie. Sójový lecitín je lecitín (štruktúrny výraz pre triglycerid s jednou mastnou kyselinou nahradenou konjugátmi fosfátovej kyseliny), ktorý dodáva vysokú hladinu fosfatidylserínu (PS), fosfatidylcholínu (PC) a fosfatidylinozitolu (PI). Skladá sa z mastných kyselín a má rôzne využitie. Lecitín funguje ako emulgátor, čo znamená, že suspenduje tuky a oleje a bráni im v miešaní s inými látkami.

Sójový lecitín obsahuje fosfatidylcholín, ktorý je jednou z primárnych foriem cholínu, makroživiny, ktorá hrá dôležitú úlohu vo funkcii pečene, pohybe svalov, metabolizme, nervových funkciách a správnom vývoji mozgu.

Prečo je teda doplnok lecitínu taký populárny, a na čo sa používajú kapsuly zo sójového lecitínu? Odpoveď spočíva v skutočnosti, že lecitínový doplnok obsahuje komplexnú zmes fosfolipidov, ktoré tvoria štruktúru bunkovej membrány a slúžia na ukladanie energie. Dva typy fosfolipidov, ktoré sú základnými zložkami biologických membrán, zahŕňajú fosfatidycholín a fosfatidylserín.

Fosfatidylcholín je jednou z primárnych foriem cholínu a pôsobí ako podstatná súčasť signalizácie bunkových membrán. Fosfatidylcholín sa produkuje v pečeni a premieňa sa na cholín, ktorý v tele zohráva niekoľko dôležitých procesov.

Znižuje hladinu cholesterolu

Najznámejšou výhodou lecitínu (2) je jeho schopnosť znižovať hladinu cholesterolu. Vedci zistili, že sójový lecitín môže prispievať k zvyšovaniu HDL (dobrého) cholesterolu a znižovaniu LDL (zlého) cholesterolu v krvných profiloch. 

Menej LDL cholesterolu môže znamenať menšie hromadenie mastných plakov vo vašich tepnách a nižšie riziko kardiovaskulárnych chorôb, zatiaľ čo HDL cholesterol pomáha odvádzať LDL cholesterol a plaky do pečene na spracovanie, čím sa znižuje riziko blokády. 

Štúdia zistila, že po tom, čo pacienti doplnili sójový lecitín, platili nasledujúce skutočnosti (3):

  • Zníženie celkového cholesterolu o 41 percent po 1 mesiaci.
  • Zníženie celkového cholesterolu o 42 percent po 2 mesiacoch.
  • Zníženie LDL o 42 percent po 1 mesiaci.
  • Zníženie LDL o 56 percent po 2 mesiacoch.

Zlepšuje zdravie srdca

Lecitín, ktorý pochádza zo sóje, môže zlepšiť kardiovaskulárne zdravie, najmä ak už máte riziko vzniku vysokého krvného tlaku alebo srdcových chorôb. Vyplýva to z malej štúdie (4), v ktorej účastníci dostali sójové výrobky vrátane lecitínových prísad.

Pomáha zlepšovať trávenie

Lecitín bol testovaný (5) u ľudí s ulceróznou kolitídou na zlepšenie trávenia. Emulgačné vlastnosti lecitínu prispievajú k reťazovej reakcii, ktorá zlepšuje hlien v čreve, uľahčuje tráviaci proces a chráni jemnú výstelku tráviaceho systému. Aj keď nemáte ulceróznu kolitídu, možno budete chcieť zvážiť použitie lecitínu, ak máte syndróm dráždivého čreva alebo iný stav, ktorý ovplyvňuje váš tráviaci proces.

Ulcerózna kolitída

Ulcerózna kolitída je zápalové ochorenie čriev, ktoré súvisí s nízkymi hladinami chemickej látky nachádzajúcej sa v lecitíne nazývanej fosfatidylcholín. Fosfatidylcholín, zložka hlienu v zažívacom trakte, pomáha chrániť hrubé črevo pred zápalmi a infiltráciou baktérií do stolice (6). 

Môže bojovať s príznakmi demencie

Cholín je základná živina a súčasť neurotransmitera acetylcholínu. Nachádza sa v širokej škále potravín, vrátane sójového lecitínu vo forme fosfatidylcholínu. Cholín, zložka fosfatidylcholínu, hrá úlohu vo vývoji mozgu a môže zlepšovať pamäť.

Bez správneho množstva cholínu môžu ľudia pociťovať dysfunkciu orgánov, stukovatenie pečene a poškodenie svalov. Našťastie zvýšenie vašej spotreby cholínu môže zvrátiť účinky tohto nedostatku. Lecitín obsahuje cholín, čo je látka, ktorú váš mozog používa na komunikáciu. Klinický výskum (7) naznačuje, že strava bohatá na cholín môže viesť k ostrejšej pamäti a pomôcť ľuďom trpiacim Alzheimerovou chorobou. Lipidové látky, ktoré obsahujú cholín, ako napríklad lecitín, môžu zlepšiť funkčné dráhy mozgu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Sójový lecitín 1200 mg, 11% Fosfatidylcholin

Ostatné zložky: Želatínová kapsula (želatína, glycerol, čistená voda). Sójový lecitín a sójový olej zo sóje je bez GMO.

Ďalšie informácie: neužívajte ak ste tehotná alebo dojčiaca žena. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Dospelí 1 - 3 tablety denne spolu s jedlom.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 100
Forma: gélové kapsuly
výživový doplnok Lecitín Webber Naturals
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1997116/
2. 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5409663/#B25-nutrients-09-00324
3. 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21490917
4. 
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1471015313001116?via%3Dihub
5. 
https://doi.org/10.1159/000354707
6. 
https://doi.org/10.1159/000320407
7. 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3252552/

 

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA