Menu
Your Cart

Vitamín C 500 mg + vitamín A a D3, cmúľajúci Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Vitamín C 500 mg + vitamín A a D3, cmúľajúci Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Dočasne vypredané
Vitamín C 500 mg + vitamín A a D3, cmúľajúci Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
17,80€
Bez DPH: 14,83€
  • Dostupnosť: Dočasne vypredané
  • Kód produktu: 3274

Vitamín C 500 mg + vitamín A a D3, cmúľajúci Webber Naturals. Poskytuje základné vitamíny na podporu imunitných funkcií. Každá žuvacia tableta poskytuje 500 mg vitamínu C, 500 IU vitamínu D3 a 2 500 IU vitamínu A v lahodnej príchuti.

Vitamíny A, C a D spolupracujú pri podpore prirodzenej obranyschopnosti organizmu proti infekcii a pomáhajú bojovať proti kašľu a prechladnutiu po celý rok.

Tieto životne dôležité živiny tiež pomáhajú podporovať normálny rast a udržiavanie zdravých chrupaviek, kostí, zubov a ďasien a poskytujú dôležitú antioxidačnú podporu na ochranu buniek pred oxidačným poškodením.

Vitamín C inak známy ako kyselina askorbová, je kľúčovým hráčom v niekoľkých kritických procesoch a funkciách vo vašom tele. Vitamín C je nevyhnutný pri tvorbe kolagénu, L-karnitínu, spojivových tkanív a určitých neurotransmiterov. Pomáha tiež našim imunitným systémom a chráni pred poškodením voľných radikálov.

Vitamín C je dôležitý pre kosti a spojovacie tkanivá, svaly a krvné cievy. Vitamín C tiež pomáha telu vstrebávať železo, ktoré je potrebné na tvorbu červených krviniek.

Môže znížiť riziko chronickej choroby

Vitamín C je silný antioxidant, ktorý môže posilniť prirodzenú obranu tela. Antioxidanty sú molekuly, ktoré posilňujú imunitný systém. Robia to tak, že chránia bunky pred škodlivými molekulami nazývanými voľné radikály.

Ak sa voľné radikály hromadia, môžu podporovať stav známy ako oxidačný stres, ktorý súvisí s mnohými chronickými chorobami. Konzumácia väčšieho množstva vitamínu C môže zvýšiť hladiny antioxidantov v krvi až o 30%.

Zvyšuje imunitu

Nízka hladina vitamínu C môže viesť k narušeniu imunity a zvýšenému riziku infekcie. Horšie však je, že infekcie ďalej znižujú hladinu vitamínu C, pretože imunitné bunky zvyšujú používanie vitamínu C počas zápalového procesu (1).

Kyselina askorbová je potrebná na dozrievanie T lymfocytov, krvných buniek, ktoré pomáhajú chrániť telo pred infekciou. Vitamín C sa hromadí v neutrofiloch alebo v bielych krvinkách a uľahčuje ich pohyb pri zabíjaní patogénov (2).

Vitamín A je výživná látka rozpustná v tukoch, ktorá hrá dôležitú úlohu vo vašom tele. Pretože vitamín A je rozpustný v tukoch, ukladá sa v telových tkanivách na ďalšie použitie. Väčšina vitamínu A vo vašom tele je držaná v pečeni vo forme retinylesterov (3).

Vitamín A je nevyhnutný pre vaše zdravie a podporuje rast buniek, imunitné funkcie, vývoj plodu a videnie. Jednou z najznámejších funkcií vitamínu A je jeho úloha pri videní a zrakovom zdraví. 

Podporuje imunitné funkcie tým, že podporuje rast a distribúciu T-buniek, typ bielych krviniek, ktoré chránia vaše telo pred infekciou (4).

Vitamín D nie je žiadnym tajomstvom, že vitamín D je nevyhnutnou živinou. Hrá dôležitú úlohu od zdravia kostí a svalov, po zdravie mozgu, tehotenstvo, imunitná aktivita, kardiovaskulárne funkcie a ďalšie. Jeho nedostatok môže viesť k závažným zdravotným následkom

Imunita a dýchanie

Pretože vitamín D hrá úlohu v regulácii imunitného systému, môže mať pozitívny vplyv aj na stavy súvisiace s imunitou, ako sú akútne a chronické dýchacie komplikácie, a môže pomôcť zmierniť ich príznaky, keď sa vyskytnú (5).

Vitamín C predstavuje klasické posilnenie imunity (6), ale vitamín D hrá rozhodujúcu úlohu pri udržiavaní silného imunitného systému. Podobne ako vitamín C, jeho doplnením sa znižuje pravdepodobnosť výskytu chrípky, štúdia z roku 2010 (7).

Vitamín D tiež pomáha predchádzať všetkým typom auto-imunitných chorôb. Prečo? Nazýva sa „prírodný imunitný modulátor“, ktorý reguluje mnoho imunologických funkcií postihnutých zápalom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Vitamín C (kyselina askorbová, askorbát sodný) 500 mg, Vitamín D3 (cholekalciferol) 500 IU, Vitamín A (palmitát) 2500 IU

Ostatné zložky: Sacharóza, dextróza, sorbitol, prírodné tropické arómy (mango, mučenka, broskyňa), kyselina stearová, magnéziumstearát rastlinnej triedy (lubrikant), sukralóza, hesperidín.

Neobsahujú: umelé farbivá ani konzervačné látky; sóju alebo kvasinky, bez GMO

Ďalšie informácie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1 až 2 pastilky denne nechať rozpustiť v ústach.

Krajina pôvodu: Kanada

Balenie: 150
Forma: cmúľajúce tablety

výživový doplnok Vitamín C 500 mg + vitamín A a D3, cmúľajúci Webber Naturals
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5707683/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5705447/
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21067523
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3471201/
5. Wacker M, Holick MF. Nutrients. 2013. 5(1): p. 111-48.
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3166406/
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20219962

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA