Menu
Your Cart

Kurkuma, Bromelain 300/150 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Kurkuma, Bromelain 300/150 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Kurkuma, Bromelain 300/150 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
16,50€
Bez DPH: 13,75€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 3414

Kurkuma, Bromelain 300/150 mg Webber Naturals táto kombinácia protizápalových činidiel je veľmi užitočná pri znižovaní zápalu spojeného s rôznymi zápalovými stavmi. Kurkuma a Bromelain sa môže užívať na uvoľnenie akútneho zápalu v tráviacom trakte alebo iných oblastiach tela, ako aj na pretrvávajúcu podporu zapálených kĺbov a zažívacích problémov.

Kurkuma je známa ako korenina, ktorá obsahuje dôležitú zlúčeninu nazvanú kurkumín. Kurcumín je silný fytochemikál, ktorý má protizápalové vlastnosti, ktoré bránia tvorbe a neutralizácii existujúcich voľných radikálov v organizme. Kurkumín má mnoho ďalších silných vlastností, ochrana pečene od voľných radikálov, pomáha cirkulácii a znižuje hladinu cholesterolu. Jej protizápalové vlastnosti sú ideálnym doplnkom pre bezpečné zníženie zápalu ktoré sú spojené s bolestivými stavmi kĺbov.

Bromelaín, veľmi silný enzým získaný z ananásov, je vynikajúcim tráviacim prostriedkom a zlepšuje vstrebávanie kurkumy. Má tiež silné protizápalové vlastnosti, kontroluje chemické procesy zodpovedné za zápal, ako aj kontroly úloh v imunitnom systéme pri zápalových procesoch.

Kurkuma s Bromelaínom sa môže užívať na uvoľnenie akútneho zápalu v tráviacom trakte alebo iných oblastiach tela, ako aj na pretrvávajúcu podporu zapálených kĺbov a zažívacích stavov.

Priaznivé účinky Kurkuma, Bromelain 300/150 mg:

  • Zmierňuje akútne zápaly.
  • Protizápalové pre bolestivé kĺby.
  • Protizápalová a tráviaca podpora.
  • Silné protizápalové duo.
  • Zmierňuje akútny zápal.
  • Bromelain je vynikajúci zažívanie a zlepšuje vstrebávanie kurkumy.

Zloženie: Výťažok z kurkuma (Curcuma longa) (odrez) (95% kurkumín) 300 mg, Extrakt bromelaínu (Ananas comosus) (stonka) 150 mg
Poznámka: Každý gram extra silného bromelaínu obsahuje 1000 GDU*, čo zodpovedá 15 000 000 FCC PU** enzýmovej aktivity.
* GDU - želatínové digestujúce jednotky
** FCC PU - Jednotka Codexu papaínu pre potravinárstvo

Ostatné zložky: Dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, želatínové kapsuly (želatína, čistená voda), magnéziumstearát rastlinný (lubrikant).

Ďalšie informácie: Pred použitím sa poraďte s lekárom ak užívate antibiotiká alebo máte alergiu na rastliny. Poraďte sa s lekárom ak sa vyskytnú poruchy zažívania, alebo ak sa vám/máte v anamnéze žlčové kamene, prekážky žlčových ciest a/alebo žalúdočné vredy alebo ak užívate lieky na riedenie krvi. Neužívajte pred operáciou, alebo ak máte poruchu krvnej zrážanlivosti alebo ste v minulosti mali cievnu mozgovú príhodu alebo ak ste alergickí na ananás alebo ste tehotná alebo dojčíte. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Na základe výsledkov nezávislej spoločnosti ConsumerLab, bol Webber Naturals hodnotený ako najlepšia Kanadská značka v spokojnosti spotrebiteľov. Webber Naturals je zároveň najpredávanejšia značka vitamínov v Kanade.

Dávkovanie: dospelí 4 kapsule denne spolu s jedlom. Pre užívanie viac ako 10 dní konzultujte s lekárom.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 60
Forma: kapsuly
výživový doplnok Kurkuma, Bromelain Webber Naturals

Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.


Kurkumín môže zabrániť vzniku diabetu, tvrdia vedci

Výživové doplnky obsahujúce látku kurkumín, ktorá je súčasťou korenia menom kurkuma, môžu zabrániť vzniku diabetu.

Tvrdia to thajskí vedci, ktorí počas deviatich mesiacov s dobrými výsledkami denne podávali toto prírodné farbivo ľuďom s výrazne zvýšeným cukrom v krvi a teda tiež vysokým rizikom, že diabetes druhého typu dostanú. Svoje závery uverejnili v magazíne Diabetes Care.

Na štúdii sa zúčastnilo 240 dospelých, pričom niektorí dostávali kapsule s kurkumínom a niektorí placebo. Po deviatich mesiacoch dostalo diabetes druhého typu 19 zo 116 ľudí, ktorí užívali placebo, no z druhej skupiny neochorel nikto.

Kurkumín totiž pomohol zlepšiť funkciu beta buniek nachádzajúcich sa v pankrease, ktoré produkujú hormón inzulín regulujúci hladinu cukru v krvi. Podľa vedcov sú tieto pozitívne účinky spojené s protizápalovými vlastnosťami kurkumínu, ktoré sú známe už z predošlých výskumov.

„Pre jeho priaznivé účinky a bezpečnosť navrhujeme, aby sa extrakt z kurkumínu používal ako prevencia pre populáciu s vysokým rizikom diabetu,“ vyjadrila sa vedúca štúdie Somlak Chuengsamarn z univerzity Srinakharinwirot v Thajsku.

Odborníčka na diabetes Constance Brown-Riggs, ktorá sa na výskume nezúčastnila, však ľuďom neodporúča spoliehať sa na zásoby tabletiek s kurkumínom. „Vyzerá to nádejne, ale stále je tu ešte množstvo otázok,“ varovala.

Svojim pacientom radí radšej zdravšie žiť, viac cvičiť a zmenšiť príjem kalórií, keďže si nemôžu byť istí, či produkt zakúpený v lekárni skutočne obsahuje to, čo je napísané na obale. „Keby som o tomto hovorila so svojím pacientom, poradila by som mu, aby sa sústredil na zdravé stravovanie a celkovú zmenu životného štýlu,“ vyjadrila sa.

zdroj: pravda

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA