Menu
Your Cart

Kava Kava (Piepor opojný) 250 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Kava Kava (Piepor opojný) 250 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Kava Kava (Piepor opojný) 250 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
22,90€
Bez DPH: 19,08€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 3488

Kava kava 250 mg (Piper methysticum) (Piepor opojný) Webber Naturals. Dobré fyzické zdravie je predmetom výskumu a rozhovorov po celé desaťročia, ba až storočia, ale dobré duševné zdravie sa stalo predmetom pozornosti iba nedávno. Duševné zdravie zahŕňa naše emočné, psychologické a sociálne blaho a je predovšetkým o tom, ako myslíme, cítime a konáme. Zahŕňa veľa faktorov, napríklad to, ako zvládame stres, zmysel pre pravdu a pocit dôvery v to, kto sme.

Kava kava uvoľňuje svalové napätie, zvyšuje hladinu dopamínu, zmierňuje úzkosť, stres, depresiu a podporuje spánok. Tento rastlinný extrakt má upokojujúci a euforický účinok.

Primárne pôsobenie kavy je na centrálny nervový systém (mozog a miecha). Kava uplatňuje svoj účinok prostredníctvom radu neurobiologických aktivít, predovšetkým prostredníctvom modulácie receptorov kyseliny gama-aminomaslovej (GABA) (7). GABA je hlavný inhibičný neurotransmiter v tele.

Kava kava nám dáva kavalaktóny. Tieto kavalaktóny idú priamo do časti nášho mozgu, ktorá vylučuje starosti a stres. 

Kavain a metysticín blokujú sodíkové iónové kanály, čo vedie k zníženiu excitability buniek. Blokovaním sodíkových kanálov kavain tiež znižuje uvoľňovanie excitačného neurotransmiteru. Kavain a metysticín znižujú stimulačné dráhy, čo môže viesť k upokojujúcemu účinku (1, 2, 3).

Yangonin, kavain, dihydrokavain, methysticin, dihydrometysticin a kava pyrony zvysuju GABA v mozgu (hippocampus, amygdala a medulla oblongata). Keď sú aktivované receptory GABA-A, sú inhibované neuróny, čo môže mať sedatívne a anti-úzkostné účinky (2, 3, 4).

Viaceré kavalaktóny (desmetoxyyangonín, metysticín, yangonín, dihydrometysticín, dihydrokavain a kavain) inhibujú monoaminooxidázu B. Kavalaktóny bránia enzýmu MAOB v odstraňovaní neurotransmiterov noradrenalínu, serotonínu a dopamínu z mozgu. Pracujú na tlmení týchto signálov, aby sme sa cítili uvoľnenejšie, šťastnejšie a bez obáv (2, 3, 5).

Kavain, desmetoxyyangonín a metysticín zvyšujú noradrenalín, serotonín a dopamín. Nízke hladiny noradrenalínu, serotonínu a dopamínu súvisia s depresiou, úzkosťou, ADHD a inými poruchami (1, 2, 3, 6).

Znižuje úzkosť, stres a depresiu

Vďaka vysokému psychickému stresu spojenému s úzkosťou poskytuje Kava nestanovujúce a nehypnotické anxiolytické vlastnosti, ktoré môžu podporovať stresovú reakciu v tele; ďalšie znižovanie úrovne a závažnosti úzkosti.

Podporuje pokojnejší spánok

Veľké množstvo ľudí má ťažkosti so zaspávaním kvôli úzkosti a "pretekárskej" mysli. Vďaka svojim sedatívnym vlastnostiam môže pomôcť znížiť nespavosť a nespavosť vyvolanú úzkosťou.

Podporuje imunitný systém

Zistilo sa, že Flavokawainy, ktoré sú jednou z účinných látok prípravku Kava, majú protizápalové vlastnosti. To môže ďalej podporovať homeostatickú rovnováhu a povzbudiť zdravý imunitný systém.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Kavapure Kava kava Extract (Piper methysticum) (koreň) 250 mg, Kavalactones (30%) 75 mg

Ostatné zložky: Vegetariánske kapsule (uhľohydrát guma, čistená voda), mikrokryštalická celulóza, rastlinný stearát horečnatý (lubrikant), oxid kremičitý.

Ďalšie informácie: Poraďte sa s lekárom pred použitím v nasledujúcich prípadoch: ak trpíte ochorením pečene alebo epilepsiou, ak používate konvenčné sedatívne hypnotiká (alebo prírodné produkty pre zdravie s podobnými účinkami), anxiolytiká, inhibítorov MAO a ďalšie psychofarmaká, levodopa (alebo iné lieky na liečbu Parkinsonovej choroby), alebo antikoagulačný lieky. Poraďte sa s lekárom, ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú. Užívanie alkoholu alebo anti-konvulzívami sa neodporúča. Nadmerné užívanie, alebo použitie s výrobkami, ktoré spôsobujú ospalosť, môže narušiť vašu schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať ťažkú techniku. Prestaňte používať a poraďte sa s lekárom, ak sa u vás objavia príznaky, ktoré môžu signalizovať problémy s pečeňou (napr. nevysvetliteľná únava, bolesť brucha, horúčka, vracanie, tmavý moč, žlté oči alebo koža). Nepoužívajte, ak ste tehotná alebo dojčiaca žena. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 2 kapsule denne alebo ako určí lekár/lekárnik. Pre užívanie viac ako 6 mesiacov konzultujte s lekárom.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 60
Forma: vegetariánske kapsule
výživový doplnok Kava Kava Webber Naturals 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19865069
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21601431
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24947278
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11458444
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22887993
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11458444?dopt=Abstract
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4630875/
8. Volz, H P, and M Kieser. “Kava-kava extract WS 1490 versus placebo in anxiety disorders--a randomized placebo-controlled 25-week outpatient trial.” Pharmacopsychiatry vol. 30,1 (1997): 1-5. doi:10.1055/s-2007-979474
9. Weaver, Michael F. “Prescription Sedative Misuse and Abuse.” The Yale journal of biology and medicine vol. 88,3 247-56. 3 Sep. 2015

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA