Menu
Your Cart

Lecitín 1200 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Lecitín 1200 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Lecitín 1200 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
8,80€
Bez DPH: 7,33€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 7950

 Lecitín 1200 mg Webber Naturals vitamín je zmes fosfolipidov, známa pod označením lecitín, je často pozabudnutou no napriek tomu veľmi dôležitou súčasťou výživy človeka. Je to obľúbený doplnok výživy najmä študentov pred skúškami, ale rovnako aj športovcov. Lecitín je základná stavebná látka mozgu a ciev. Je vyrobený z prírodného sójového oleja bez ďalších prísad. Lecitín je po chemické stránke lipidom zloženým z cholínu, glycerolu a fosfátu, takže tzv. fosfolipidom. Býva často pozabudnutou no napriek tomu veľmi dôležitou súčasťou výživy človeka. Lecitín je potrebný v každej bunke ľudského tela.

Priaznivé účinky Lecitín 1200 mg:

  • Prispieva k udržaniu správnej činnosti pečene.
  • Prispieva k udržaniu dobrého stavu nervových vlákien.
  • Podporuje tok a premenu tukov.
  • Potrebný pre správnu funkciu buniek.
  • Vyrobený z prírodného sójového oleja.
  • Zlepšuje stav pokožky, bráni vzniku ekzémov a zmierňuje bolesti kĺbov.

Zloženie: Sója Lecitín 1200 mg (11% Fosfatidylcholin) pochádzajúci z nebielenej non-GMO sóje Glycine max

Ostatné zložky: Želatínová kapsula (želatína, glycerol, čistená voda).

Ďalšie informácie: neužívajte ak ste tehotná alebo dojčiaca žena. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Na základe výsledkov nezávislej spoločnosti ConsumerLab, bol Webber Naturals hodnotený ako najlepšia Kanadská značka v spokojnosti spotrebiteľov. Webber Naturals je zároveň najpredávanejšia značka vitamínov v Kanade.

Dávkovanie: Dospelí 1 - 3 tablety denne spolu s jedlom.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 100
Forma: gélové kapsuly
výživový doplnok Lecitín Webber Naturals

Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.


Lecitín je prírodná látka pochádzajúca zo sóje, ktorá je známa pre svoje pozitívne účinky pri znižovaní cholesterolu v krvi a pri ochrane srdca. Lecitín zvyšuje v bunkových membránach pomer fosfatidylcholínu ku cholesterolu a znižovaním obsahu cholesterolu v bunkových membránach účinkuje proti vzniku cholesterolových plakov v cievach - aterosklerózy.

Lecitín obsahuje zdravé tuky, ktoré zodpovedajú za funkčnú a štrukturálnu integritu bunkových membrán v mozgu a v ďalších orgánoch. Lecitín zvyšuje syntézu acetylcholínu v mozgu - neurotransmitera, ktorý je dôležitý pri šírení mozgových impulzov. Lecitín je dôležitý z hľadiska výživy mozgových buniek a priaznivo ovplyvňuje mozgové funkcie - zlepšuje schopnosť učenia a zapamätávania si.

Lecitín pozostáva z cholínu, linolénovej kyseliny a inozitolu. Tieto látky označované tiež ako „pečeň - posilňujúce“ látky alebo faktory, ktoré chránia pečeň pred ukladaním tukov v pečeni, zlepšujú cirkuláciu cholesterolu a ďalších tukov cez pečeň a žlčník a pomáhajú pečeni odstraňovať nebezpečné toxíny. Slúžia ako ochranný faktor pre pečeň predovšetkým u ľudí, u ktorých zvýšený príjem tukov v strave alebo zvýšený príjem alkoholu môžu spôsobiť stukovatenie pečene.
Zvýšený prísun lecitínu zabraňuje tvorbe žlčových kameňov, jeho znížené množstvo v organizme sa naopak spája so zvýšeným rizikom tvorby žlčových kameňov.

Lecitín je nenahraditeľný pre správnu činnosť všetkých buniek v organizme. Jeho dostatok je dôležitý aj pre nervovú sústavu a pamäť. Preto sa mu tiež hovorí „potrava pre mozog". Zvyšuje schopnosť sústredenia, prispieva k zlepšeniu pamäti a procesu učenia. Lecitín je tiež významný v boji proti cholesterolu - zmenšuje a rozpúšťa tukové časti v krvi, a tým zabraňuje ich usadzovaniu v tepnách a pomáha tiež rozpúšťať cholesterol už usadený.

Lecitín je látka prírodného pôvodu a patrí do skupiny tukov s názvom fosfolipidy. Väčšina súčasnej populácie trpí nedostatkom fosfolipidov, pretože pri modernom spracovaní potravín (napr. rafinácii tukov) dochádza k ich ochudobňovaniu o lecitín. Tiež nadmerná konzumácia alkoholu a kávy, užívanie niektorých liekov alebo stres zvyšujú nároky organizmu na lecitín. V tom prípade je vhodné ich dopĺňať vo forme výživových doplnkov. Lecitín je totiž nenahraditeľný pre správnu činnosť všetkých buniek v organizme - nachádza sa v tele vo všetkých bunkách, a to v bunkových membránach, ktoré regulujú priechod látok do vnútra buniek a von.

Dostatok lecitínu je dôležitý aj pre nervovú sústavu a pamäť. Preto sa mu tiež hovorí „potrava pre mozog". Podieľa sa na tvorbe látky, ktorá prenáša nervové impulzy. Jej produkcia sa s rastúcim vekom znižuje, a tým dochádza k zhoršovaniu mozgových funkcií - poruchám pamäti, znižovaniu koncentrácie a pozornosti. Naopak dostatok lecitínu zvyšuje schopnosť sústredenia, zefektívňuje procesy učenia, prispieva k zlepšeniu pamäti a k rastu duševnej energie a sviežosti.

Významnou vlastnosťou lecitínu je jeho pozitívny vplyv na hladinu cholesterolu v krvi. Pomáha totiž pri transporte tukov v tele a pri rozpúšťaní tukových a cholesterolových usadenín. Nielenže teda zmenšuje a rozpúšťa tukové časti v krvi, a tým zabraňuje ich usadzovaniu v tepnách (tzv. kôrnatenie tepien), ale tiež pomáha rozpúšťať cholesterol už usadený.

Vďaka schopnosti rozpúšťať tukové časti tiež prispieva k redukcii telesného tuku, ovplyvňuje rozdelenie tuku v tele, napomáha pri boji proti celulitíde a nadváhe. Lecitín je obsiahnutý aj v tuku v pečeni, ktoré chráni pred vplyvom škodlivých látok, bráni nadmernému ukladaniu tuku a vzniku žlčových kameňov. Prispieva k regenerácii pečene a zvyšuje jej odolnosť.

Okrem pozitívneho vplyvu na činnosť mozgu, znižovanie hladiny cholesterolu a tukov v tele a ochrany pečene naviac lecitín podporuje zdravie vlasov, nechtov a kože, posilňuje imunitný systém a urýchľuje regeneráciu organizmu. 

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA