Menu
Your Cart

Lecitín slnečnicový 1200 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Lecitín slnečnicový 1200 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
Lecitín slnečnicový 1200 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
15,30€
Bez DPH: 12,75€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 2311

 Lecitín 1200 slnečnicový mg Now Food. Slnečnicový lecitín je populárny doplnok výživy. Lecitín je vyrobený z tukových látok známych ako glycerofosfolipidy a nájdete ho vo svojich tkanivách. Lecitín sám o sebe je životne dôležitá látka nachádzajúca sa v našom tele a je prirodzene produkovaná hlavnými orgánmi tela, ako sú pečeň, obličky a srdce. Zlepšuje hladinu cholesterolu a fungovanie obehového systému, ako aj nervového systému. Chráni membrány našich buniek pred tvrdnutím.

Slnečnicový lecitín má tiež priaznivejší fosfolipidový profil, ktorý pomáha pri spracovaní tukov na podporu bunkových membrán. Slnečnicový lecitín je súbor rôznych fosfolipidov a hoci si mnoho ľudí myslí, že tuky sú zlé, veľa fosfolipidov je pre naše zdravie mimoriadne dôležitých. V slnečnicovom lecitíne existuje veľa fosfolipidových typov a antioxidantov.

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že niektoré druhy lecitínu sú prítomné v každej bunke nášho tela a pomáhajú chrániť celistvosť našich bunkových membrán. Slnečnicový lecitín je prírodný emulgátor, ktorý mu môže pomôcť znížiť prítomnosť ďalších tukov a tiež chrániť vaše červené krvinky. Medzi najdôležitejšie fosfolipidy nachádzajúce sa v slnečnicovom lecitíne patria cholín, fosfatidylcholín, fosfatidylinozitol a fosfatidyletanolamín.

Po vstupe do tela sa zložka lecitínu rozkladá v pečeni na cholín, ktorý hrá dôležitú úlohu pre zdravie. Cholín je potrebný pre mnoho krokov metabolizmu a výroby energie a tiež tvorí dva z fosfolipidov, ktoré vytvárajú bunkové membrány. Cholín tiež produkuje neurotransmiter acetylcholín, ktorý je dôležitý pre pamäť, náladu, kontrolu svalov, funkciu pečene a nervový systém.

Kardiovaskulárne zdravie

Schopnosť znižovať hladinu cholesterolu je jednou z dobre preskúmaných výhod lecitínu. Slnečnicový lecitín znižuje LDL (zlý) cholesterol a zvyšuje HDL (dobrý) cholesterol (1).

Vysoká hladina LDL môže spôsobiť tvorbu plakov v tepnách a obmedziť prietok krvi. Vďaka tomu sa zvyšuje riziko aterosklerózy, hypertenzie, srdcových chorôb a mozgovej príhody. Zvyšovaním hladín HDL cholesterolu lecitín tiež pomáha odstraňovať ďalšie škodlivejšie formy cholesterolu.

Ako emulgátor je slnečnicový lecitín schopný vyvážiť hladinu tukov v krvi (1), čo môže prispieť k zdraviu srdca. To môže znížiť vaše riziko aterosklerózy, infarktu a mŕtvice, ktoré chránia vaše dlhodobé zdravie srdca. 

Funkcia pečene

Cholesterické ochorenie pečene je spôsobené zapálením žlčovodov a spomalením toku žlče. Jedinci s nedostatkom cholínu sú náchylnejší na poškodenie a zlyhanie pečene a užívaním lecitínu môžete mať úžitok. Štúdie zistili, že pri užívaní lecitínu sa pozoruje menšie poškodenie pečene. Lecitín sa rozkladá aj v pečeni, aby vytvoril cholín.

Slnečnicový lecitín hrá tiež dôležitú úlohu pri správnom fungovaní pečene. Bez dostatočného množstva lecitínu (https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0009308475900365) má pečeň tendenciu byť nadmerne zaťažená prebytočnými tukmi. Keď sa to stane, telo čelí komplikáciám, ako je cukrovka, ako aj ochorením pečene, ako je cirhóza a rakovina pečene.

Bunková komunikácia

Zistilo sa, že lecitín hrá dôležitú úlohu v bunkovej signalizácii. Bunky komunikujú uvoľňovaním látok, ktoré menia membránu inej bunky, a pri prenose správy nastáva dominový efekt. Nízka hladina lecitínu v tele bola spojená s prerušením tohto komunikačného procesu a zlá bunková signalizácia môže spôsobiť vážne ochorenie vrátane rakoviny.

Chráni mozog

Vedeli ste, že asi jednu tretinu vášho mozgu tvorí lecitín? Lecitín je tvorený fosfolipidmi, ktoré prispievajú k nervovej regenerácii a ochrane nervového systému (3). Obsahuje tiež cholín, čo je chemikália, ktorú váš mozog používa na komunikáciu. Z tohto dôvodu vykazuje lecitín nádej pri znižovaní účinkov niektorých degeneratívnych stavov mozgu (4), ako sú Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba. 

Zlepšené duševné zdravie

Cholín, produkovaný odbúravaním lecitínu, je nevyhnutný pre zdravie a funkciu mozgu. Cholín je používaný v tele na výrobu acetylcholínu, ktorý je dôležitým neurotransmiterom (5) podieľajúcim sa na spracovaní pamäte, kontrole nálady a regulácii svalov. Ukázalo sa, že pamäťové testy a kognitívne schopnosti sa zlepšujú pri vysokej hladine cholínu v krvi.

Tráviace zdravie

Emulgačné vlastnosti zohrávajú úlohu v reťazovej reakcii, ktorá zlepšuje hlien vo vašom čreve. Vďaka tomu sú tráviace procesy jednoduchšie a je tu viac hlienu, ktorý chráni sliznicu vášho tráviaceho traktu. To je obzvlášť výhodné pre jedincov so zápalovými tráviacimi stavmi, ako je syndróm dráždivého čreva a ulcerózna kolitída.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Slnečnicový lecitín 1200 mg, Fosfatidylcholín 180 mg

Ostatné zložky: Mäkká kapsula (hovädzia želatína, glycerín, voda) a organický extra panenský olivový olej.

Neobsahuje: zložky kvasníc, pšenice, lepku, sóje, kukurice, mlieka, vajec, rýb alebo mäkkýšov.

Ďalšie informácie: Len pre dospelých. Konzultujte s lekárom, ak ste tehotná / dojčiaca alebo užívate lieky. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Dospelí 2 kapsule denne spolu s jedlom.

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 100
Forma: želatínových kapsúl
výživový doplnok Slnečnicový lecitín Now Foods
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2916447
2. 
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0009308475900365
3. 
https://www.nutritionexpress.com/article+index/vitamins+supplements+a-z/lecithin/showarticle.aspx?id=1968
4. 
http://www.scielo.br/scielo.php?pid=S0100-40422014000700015&script=sci_arttext
5. 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6754453

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA