Menu
Your Cart

Rodiola Extrakt 150 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Rodiola Extrakt 150 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Rodiola Extrakt 150 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
8,90€
Bez DPH: 7,42€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 3461

Rodiola Extrakt 150 mg Webber Naturals. Rhodiola rosea sa ktorá sa tradične používa ako prostriedok proti únave a stresu ako adaptogénová zlúčenina. Rhodiola bola klasifikovaná ako adaptogén, čo znamená, že pomáha znižovať náchylnosť k fyzickému a emočnému stresu. V tradičnej medicíne už mnoho rokov, najmä v Rusku, Škandinávii a iných chladných horských oblastiach.

Rhodiola je jednou z najúčinnejších v tejto rodine vďaka obsahu účinných látok ako rosoavin, ktoré majú schopnosť napomáhať rovnováhu stresového hormónu kortizolu. Látky ktoré pochádzajú z koreňa rastliny rhodiola sa používajú na občasný stresu, úzkosť, duševnú a fyzickú únavu a depresívne nálady.

Rusi za posledných 70 rokov intenzívne študovali výhody rhodioly, najmä kvôli zlepšeniu pracovného výkonu, vytrvalosti, v boji proti nespavosti, únave, úzkosti a depresii. Výskum ukázal, že tento prírodný doplnok môže stimulovať aktivitu serotonínu, noradrenalínu a dopamínu. Správna rovnováha týchto neurotransmiterov sa podieľa na zdravom emočnom a neurologickom fungovaní.

Pomáha zvládať stres

Rhodiola rosea je v prvom rade adaptogén, takže podľa definície pomáha telu prispôsobiť sa stresu. Táto silná, antioxidačná bylinka sa môže prispôsobiť tomu, čo vaše telo potrebuje, či už je to trocha energie, keď ste unavení alebo spôsob, ako upokojiť stresovú situáciu, a pomôcť vám zvládnuť hladinu kortizolu, aby ste zabránili únave. Niektoré štúdie tiež zistili, že rhodiola môže pomôcť zmierniť príznaky depresie (1).

Stres môže byť pre niekoho motivačný a pre iného zdrvujúci. Všetko je to o tom, ako reagujeme na stres, ktorý určuje, ako to zvládne naše telo a ako sa nám z dlhodobého hľadiska darí.

Úzkosť samozrejme priamo súvisí so stresom a s tým, ako sa s ním naše telo vyrovnáva. Rhodiola rosea, zvyšujú odolnosť vášho tela proti stresu a umožňujú vám lepšie zvládať stresové obdobia.

Pomáha bojovať proti depresii a zlepšiť funkciu mozgu

Ďalšou úžasnou výhodou doplnku rhodioly je, že sa preukázalo, že pomáha zlepšovať kognitívne fungovanie a pomáha ako anti-depresívny prírodný doplnok. Rhodiola môže pomôcť zvýšiť citlivosť vašich neurónov (buniek mozgu a nervového systému), vrátane dvoch neurotransmiterov, serotonínu a dopamínu. Tieto neurotransmitery sú známe tým, že zvyšujú pozornosť, pamäť, potešenie a celkové zlepšenie nálady, čo je veľmi dôležité pre prevenciu úzkosti a depresie (7). Funguje to preto, lebo rodiola môže zvyšovať citlivosť na dopamín, o čom sa preukázalo, že zlepšuje náladu.

Vysoko stresujúca a náročná kultúra spôsobila, že mnohých z nás zo dňa na deň trápia značné obavy. Trochu je to dobré - udržuje nás to v strehu a sme konkurencieschopní, bdelí. Prílišná úzkosť však môže viesť k úzkostným poruchám a zdravotným problémom, ktoré majú negatívny vplyv na život.

Môže rhodiola pomôcť aj pri úzkosti? Áno, zdá sa pravdepodobné, že môže. Štúdia preukázala významné zníženie hlásených stavov úzkosti, stresu, hnevu, zmätku a depresie (8). Rhodiola môže zvýšiť energetický metabolizmus a zvýšiť výkon mitochondrií na produkciu energeticky bohatých zlúčenín aj v mozgu ako vo svaloch, pečeni a krvi.

Pomáha znižovať kortizol

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa ľudia obracajú na adaptogénne byliny, ako je rhodiola, je pomoc pri vyrovnávaní hladín kortizolu, čo môže byť prospešné pre spomalenie príznakov súvisiacich s vekom a pre lepší vzhľad a lepší pocit. Rhodiola môže byť užitočná na upokojenie tela, keď váš nervový systém prejde do režimu „boj alebo útek“ v dôsledku pôsobenia každodenných stresových faktorov (5).

Vysoká hladina kortizolu po dlhšiu dobu môže prispieť k zrýchleným prejavom starnutia, vyššej hladine psychosociálneho stresu, horšej kognitívnej výkonnosti, atrofii mozgových štruktúr súvisiacich s pamäťou, prírastku hmotnosti a vyčerpaniu - presne to je dôvod, prečo rodiola vytvára taký užitočný doplnok proti starnutiu (6).

Môže pomôcť v boji proti fyzickej a duševnej únave

Aby ste využili výhody rhodioly, nemusíte byť športovci. Môže nielen pomôcť znížiť fyzickú únavu, ale môže tiež znížiť psychickú únavu a príznaky ako mozgová hmla alebo nesústredenosť. Rhodiola sa tiež často používa na pomoc ľuďom prekonať vyčerpanosť z nízkej intenzity.

Či už ste mamou v domácnosti, obchodným manažérom alebo študentkou, budete radi, že rhodiola preukázateľne zvyšuje výkon na pracovisku a pomáha znižovať účinky, ktoré môže mať nedostatok spánku na vaše telo. Rhodiola pracuje na bunkovej úrovni aj v boji proti duševnej únave. Rhodiola môže zvýšiť energetický metabolizmus a zvýšiť kapacitu mitochondrií na produkciu energeticky bohatých zlúčenín aj v mozgu ako vo svaloch, pečeni a krvi.

Užívanie Rhodioly pomáha pri únave, chronickej únavy, zlého zotavenia z tréningu a problémov s fyzickým / športovým výkonom (4).

Zvyšuje energiu a športový výkon

Výskum naznačuje, že ak hľadáte prirodzený spôsob, ako zvýšiť energiu a zvýšiť športový výkon, rhodiola môže byť pre vás. Dnes je jedným z najobľúbenejších spôsobov použitia rhodioly na zvýšenie energie, vytrvalosti a sily.

Rhodiola môže pomôcť zvýšiť vašu vytrvalosť a vytrvalosť zvýšením počtu červených krviniek a znížením oxidačného poškodenia (2). Červené krvinky (RBC) prenášajú kyslík do svalov a ich vyšší počet môže dramaticky zlepšiť výkonnosť športovca a pomôcť oddialiť únavu. Prínosy rhodioly spočívajú v podpore EPO, tiež známeho ako erytropoetín, ktorý stimuluje produkciu červených krviniek.

Rhodiola má protizápalové účinky, ktoré napomáhajú rýchlemu zotaveniu svalov a zlepšujú vytrvalosť (3).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Rhodiola extrakt (Rhodiola rosea) (koreň) (štandardizovaný na 3% salidrosides) 150 mg

Ostatné zložky: Mikrokryštalická celulóza, želatínová kapsula (želatína, čistená voda), rastlinný stearát horečnatý stupeň (mazivo).

Ďalšie informácie: Pred použitím sa poraďte s lekárom ak ste tehotná alebo dojčiaca žena. Môže spôsobiť bolesti hlavy, nespavosť a / alebo podráždenosť v takomto prípade prerušte užívanie. Nepožívajte ak máte bipolárnu poruchu alebo ochorenie bipolárneho spektra. Poraďte sa s lekárom ak užívate hormonálnu substitučná terapiu (HRT), antikoncepčné tabletky, antidepresívne lieky (napr. selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu [SSRI]). Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Dospelí: 3 kapsule denne alebo podľa pokynov lekára. Neužívajte pred spaním. Pre užívanie viac ako 6 týždňov sa poraďte s lekárom.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 90
Forma: kapsuly

výživový doplnok Rodiola Extrakt Webber Naturals 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5370380/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16216810
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15256690
4. http://drtorihudson.com/general/rhodiola-depression/
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2952180
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3428505/
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4790408/
8. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26502953/

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA