Menu
Your Cart

Serrazimes 20,000 jednotiek Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Serrazimes 20,000 jednotiek Now Foods | výživový doplnok | vitamín
Dočasne vypredané
Serrazimes 20,000 jednotiek Now Foods | výživový doplnok | vitamín
24,20€
Bez DPH: 20,17€
  • Dostupnosť: Dočasne vypredané
  • Kód produktu: 2954

Serrazimes 20,000 jednotiek Now Foods. Serrapeptáza, tiež známa ako serratiopeptidáza, je proteolytický enzým, čo znamená, že rozkladá proteíny na menšie zložky, ktoré sa nazývajú aminokyseliny vďaka čomu sa bielkoviny rozkladajú oveľa rýchlejšie. Enzýmy sú zlúčeniny, ktoré riadia rýchlosť, akou prebiehajú životne dôležité procesy vášho tela.

Serrapeptáza je izolovaný enzým z baktérií nachádzajúcich sa v priadke morušovej. V Japonsku a Európe sa už roky používa na zmiernenie zápalu (1) a bolesti spôsobenej chirurgickým zákrokom, traumou a inými zápalovými stavmi. Vedci v Európe a Japonsku v skutočnosti tvrdia, že najúčinnejším proteolytickým enzýmom na zníženie zápalu je serrapeptáza (2).

Serrazimes účinkuje systémovo pri udržiavaní vyváženej odpovede imunitného systému tým, že pomáha odbúravať sekréciu imunitných buniek na základe bielkovín, čím napomáha ich eliminácii. Týmto spôsobom môže Serrazimes podporovať zdravie ciev a dýchacích ciest tým, že podporuje prirodzené procesy tela.

Čo sú to proteolytické enzýmy?

Proteolytické enzýmy sú nevyhnutné pre mnoho dôležitých procesov vo vašom tele. Nazývajú sa tiež peptidázy, proteázy alebo proteinázy. V ľudskom tele ich produkuje pankreas a žalúdok. Zatiaľ čo proteolytické enzýmy sú najbežnejšie známe pre svoju úlohu pri trávení bielkovín v strave, vykonávajú tiež mnoho ďalších dôležitých úloh.

Napríklad sú okrem iných životne dôležitých procesov nevyhnutné na delenie buniek, zrážanie krvi, imunitné funkcie a recykláciu bielkovín (3).

Pomáha proti bolesti a zápalom

Serratiopeptidáza je účinná pri regulácii migrácie imunitných buniek z lymfatických uzlín do zapálených a poranených tkanív. Oboje je prospešné pre návrat tkanív do normálnych podmienok a pre udržanie homeostázy. Zdá sa, že tento enzým čiastočne rozkladá cyklooxygenázu. Cyklooxygenáza je enzým zodpovedný za produkciu rôznych zápalových molekúl. Môže tiež znížiť bolesť blokovaním uvoľňovania bradykinínu v poškodenom tkanive, čo vedie k reakcii na bolesť (4).

Imunita

Serrapeptázové enzýmy pracujú na optimalizácii procesov regenerácie tela a imunitných funkcií. Serratiopeptidáza je účinná pri regulácii migrácie imunitných buniek z lymfatických uzlín do zapálených a poranených tkanív. Oboje sú prospešné pre návrat tkanív do normálnych podmienok a pre udržanie homeostázy.

Znižuje riziko aterosklerózy

Štúdie ukazujú, že serrapeptáza má potenciál pomáhať pri znižovaní rizika aterosklerózy a srdcových chorôb (5). Serrapeptáza má fibrinolytické vlastnosti. To znamená, že môže pomôcť zabrániť tvorbe krvných zrazenín. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je odbúravanie molekuly zrážajúcej krv nazývanej fibrín. Pretože môže pomôcť odstrániť usadeniny, ako sú napríklad usadeniny tvorené prebytočným vápnikom, a bojovať proti zápalu, môže byť serrepeptáza užitočná aj pri prevencii mŕtvice.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Serrazimes® (20 000 jednotiek Serratiopeptidázy) 33 mg

Ostatné zložky: Ryžové otruby, celulózový prášok a celulóza (kapsula).

Ďalšie informácie: neodporúča sa pre tehotné / dojčiace ženy a malé deti. Ak v súčasnosti užívate akékoľvek lieky na riedenie krvi, užívanie konzultujte so svojim lekárom. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1 kapsula 1-2 krát denne, najlepšie pred jedlom.

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 90
Forma: kapsuly
výživový doplnok Serrazimes Now Foods
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/4228899
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29404039
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4030975/
4. https://jonbarron.org/article/proteolytic-enzyme-formula
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5253172/

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA