Menu
Your Cart

Vitamín C 500 mg + šípky Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Vitamín C 500 mg + šípky Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Vitamín C 500 mg + šípky Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
7,50€
Bez DPH: 6,25€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 7955

Vitamín C 500 mg Webber Naturals. Vitamín C, tiež známy ako kyselina askorbová, je nevyhnutný pre rast, vývoj a opravy všetkých telesných tkanív. Podieľa sa na mnohých telesných funkciách vrátane tvorby kolagénu, absorpcie železa, imunitného systému, hojenia rán a udržiavania chrupavky, kostí a zubov. Vitamín C so šipkami je nevyhnutný vitamín, čo znamená, že ho vaše telo nedokáže vyrobiť. Napriek tomu má veľa úloh a súvisí s pôsobivými zdravotnými výhodami.

Výhody šípkového vitamínu C, ktoré oddeľujú tento doplnok od bežného vitamínu C, sú ďalšími prvkami, ktoré doplnky výživy obsahujú vďaka šípkam. Vitamín C hrá dôležitú úlohu v mnohých telesných funkciách vrátane produkcie kolagénu, L-karnitínu a niektorých neurotransmiterov. Pomáha metabolizovať bielkoviny a jeho antioxidačná aktivita môže znížiť riziko niektorých druhov rakoviny.

Fyzické a duševné zdravie

Celkovo je vitamín C nevyhnutnou mikroživinou. Vitamín C je prospešný pre jednotlivcov, ktorých imunitný systém bol oslabený v dôsledku stresu - stavu, ktorý je v našej spoločnosti veľmi bežný. Pretože vitamín C je jednou zo živín citlivých na stres a je prvou živinou, ktorá sa vyčerpá u alkoholikov, fajčiarov a obéznych jedincov, je preto ideálnym ukazovateľom celkového zdravia. Popri tom, ako zlepšuje vašu schopnosť hojiť rany a zmierňovať zápaly vo vnútri i mimo tela, a zároveň vám dáva vynikajúci vzhľad, je považovaný aj za vitamín, ktorý vám dodáva viac energie a podporuje vaše duševné zdravie.

U ľudí s vyššou hladinou vitamínu C je menej pravdepodobné, že budú trpieť depresiami a únavou.

Prechladnutie

Vitamín C znižuje závažnosť záchvatov nachladnutia a chrípky. Zmierňuje nepríjemné účinky bežného nachladnutia vrátane zápalu a nádchy. Kontroluje nielen alergiu, ale aj skracuje dobu prechladnutia. Je známe, že vitamín C má tendenciu zvyšovať vašu imunitu. Existuje dostatok dôkazov, že užívanie vitamínu C pri nachladnutí a chrípke môže znížiť riziko vzniku ďalších komplikácií, ako je napríklad zápal pľúc. 

Môže znížiť riziko srdcových chorôb

Srdcové choroby sú hlavnou príčinou úmrtí na celom svete (1). Mnoho faktorov zvyšuje riziko srdcových chorôb, vrátane vysokého krvného tlaku, vysokých hladín triglyceridov alebo LDL zlého cholesterolu a nízkych hladín HDL dobrého cholesterolu. Vitamín C môže pomôcť znížiť tieto rizikové faktory, ktoré môžu znížiť riziko srdcových chorôb.

Pomáha predchádzať nedostatku železa

Železo je dôležitá živina, ktorá má v tele rôzne funkcie. Je nevyhnutné na tvorbu červených krviniek a transport kyslíka do tela. Vitamín C pomáha zlepšiť vstrebávanie železa. Vieme, že hlavnou úlohou železa je zvýšiť schopnosť tela prenášať kyslík krvou a nedostatok môže viesť k anémii. Preto je vitamín C pre tento proces vysoko prospešný.

Je silný antioxidant

Antioxidanty chránia bunky a obmedzujú poškodenie stabilizáciou a čistením voľných radikálov. Oxidačný stres (keď voľné radikály premáhajú obranyschopnosť tela vo vašom tele) a zápal sú hnacou silou mnohých chorôb vrátane bežného prechladnutia. Konzumácia väčšieho množstva vitamínu C môže zvýšiť hladinu antioxidantov v krvi až o 30% (4). To pomáha prirodzenej obranyschopnosti tela bojovať proti zápalom.

Vitamín C je jedným z mnohých antioxidantov, ktoré dokážu chrániť pred poškodením škodlivými molekulami nazývanými voľné radikály, ako aj toxickými chemikáliami a znečisťujúcimi látkami, ako je cigaretový dym. V súvislosti s cvičením, kde prevláda oxidačný stres a voľné radikály kvôli jeho intenzívnej povahe a jeho účinku na organizmus, je oxidačný stres vyvolaný cvičením najvyšší u ľudí s nižšou hladinou vitamínu C.

Posilňuje imunitný systém

Vitamín C chráni imunitný systém, znižuje závažnosť alergických reakcií a pomáha v boji proti infekciám. Ak chcete zostať fit a zdravý, pridanie väčšieho množstva vitamínu C by malo byť prioritou. Vitamín C prispieva k obrane imunitného systému tým, že podporuje imunitný systém (2). Nedostatky vitamínu C majú za následok zhoršenú imunitu (3) a vyššiu náchylnosť na infekcie vrátane infekcií dýchacích ciest a infekcií celého tela. Infekcie zase významne ovplyvňujú hladinu vitamínu C v dôsledku zvýšeného zápalu.

Vitamín C je nevyhnutný na stimuláciu imunitného systému zvýšením sily a ochrany organizmu. A konečne, vitamín C chráni imunitný systém, znižuje závažnosť alergických reakcií a pomáha bojovať proti infekciám. Ak chcete zostať fit a zdraví, malo by byť prioritou pridanie vitamínu C do vášho života.

Znižuje váš krvný tlak

Pretože je vitamín C rozpustný vo vode, pôsobí tiež ako diuretikum a spôsobuje, že obličky vylučujú z tela viac sodíka a vody, čo pomáha uvoľniť steny krvných ciev a tým znížiť krvný tlak (5). Nižší krvný tlak tiež znamená, že máte menšiu pravdepodobnosť mozgovej príhody a zvýšenie kardiovaskulárneho zdravia, čo je dnes dôležité, pretože mnoho ľudí trpí kardiovaskulárnymi chorobami.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Vitamín C (kyselina askorbová) 500 mg, šípky

Ostatné zložky: Celulóza, povlak (hypromelóza, riboflavín, polyetylénglykol, oxid titaničitý, polysorbát, karmínová, glycerín), kyselina stearová, sodná soľ kroskarmelózy, magnéziumstearát (rastlinného kvality), prírodná pomarančová aróma, citrusové bioflavonoidy, šípky, rutín.

Neobsahuje: Bez umelých farbív, konzervačných látok alebo sladidiel, bez mlieka a mliečnych výrobkov, neobsahuje škrob, cukor, pšenicu, kvasnice, sóju, kukuricu, vajcia, ryby, kôrovce, produkty živočíšneho pôvodu, soľ, orechy alebo geneticky modifikovaných organizmov. Vhodné pre vegetariánov / vegánov.

Ďalšie informácie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1 - 3 tablety denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 90
Forma: tablety
výživový doplnok Vitamín C 500 mg + šípky Webber Naturals
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs317/en/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29099763
3. 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29099763
4. https://journals.humankinetics.com/doi/abs/10.1123/ijsn.7.1.1
5. https://www.hopkinsmedicine.org/news/media/releases/big_doses_of_vitamin_c_may_lower_blood_pressure

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA