Menu
Your Cart

Biotin 5000 mcg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Biotin 5000 mcg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Biotin 5000 mcg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
13,90€
Bez DPH: 11,58€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 3292

Biotin 5000 mcg Webber Naturals. Biotín (známy ako vitamín B7 alebo H) je vitamín komplexu B, ktoré pomáhajú telu premieňať jedlo na energiu. Biotín je dôležitou súčasťou enzýmov, ktoré sa podieľajú na metabolizovaní tukov a uhľohydrátov, ovplyvňujú rast buniek a ovplyvňujú aminokyseliny, ktoré sa podieľajú na syntéze proteínov (1, 2). Biotín pomáha pri rôznych metabolických reakciách zahŕňajúcich prenos oxidu uhličitého. Môže tiež pomôcť pri udržiavaní stabilnej hladiny cukru v krvi. https://www.naturvitamins.sk/biotin-5000-mcg-webber-naturals

Enzýmy tiež pomáhajú pri procesoch, ako je glukoneogenéza (3), uvoľňovanie inzulínu (4), syntéza mastných kyselín (5) a použitie aminokyselín s rozvetveným reťazcom na výrobu neurotransmiterov (6).

Vitamíny typu B a najmä biotín pomáhajú udržiavať zdravú pokožku, vlasy, oči, pečeň a nervový systém. Biotín je tiež dôležitým zdrojom výživy počas tehotenstva, pretože je dôležitý pre embryonálny rast.

Ak nemáte dostatok biotínu, môže dôjsť k vypadávaniu vlasov alebo šupinatej červenej vyrážke. Biotín je potrebný na fungovanie niekoľkých enzýmov známych ako karboxylázy. Sú súčasťou dôležitých metabolických procesov, ako je produkcia glukózy a mastných kyselín.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Biotin 5000 mcg

Ostatné zložky: Vegetariánskej kapsule (sacharidy guma, čistená voda), mikrokryštalická celulóza, rastlinný stearát horečnatý stupeň (mazivo).

Ďalšie informácie: Poraďte sa s lekárom pred použitím, ak ste tehotná alebo dojčiace ženy. Udržujte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1 kapsula denne. Zapite dostatočným množstvom vody. 

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 60
Forma: vegetariánske kapsuly
výživový doplnok Biotin Webber Naturals 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Viac informácií o vitamíne Biotín na našom blogu, 6 priaznivých účinkov Biotínu

Referencie

1. https://en.wikipedia.org/wiki/Biotin#cite_note-ods-2
2. https://en.wikipedia.org/wiki/Biotin#cite_note-lpi-3
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18613815/
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19727438
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15968460
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15930469

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA