Menu
Your Cart

Vitamín D3 400 IU kvapky pre deti a dospelých Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Vitamín D3 400 IU kvapky pre deti a dospelých Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Hit
Vitamín D3 400 IU kvapky pre deti a dospelých Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
12,90€
Bez DPH: 10,75€
 • Dostupnosť: Ihneď
 • Kód produktu: 3332

Vitamín D3 kvapky pre deti a dospelých Webber Naturals. Ako viete, vitamín D hrá dôležitú úlohu v zdraví kostí. Podporuje vstrebávanie vápniku a fosforu a pomáha ukladať tieto minerály v kostiach a zuboch, čo ich robí silnejšími a zdravšími. Posilňuje tiež imunitný systém aby zabránil chorobám a pomáha regulovať rast buniek. Ako deti rastú, je dôležité, aby prijímali dostatok vitamínu D na zabezpečenie optimálneho zdravia. Vitamín D hrá tiež dôležitú úlohu v boji proti infekciám a v zdraví srdca. Vitamín D tiež pomáha liečiť kosti po zranení alebo chirurgickom zákroku.

Vitamín D ovplyvňuje mnoho zdravotných aspektov vrátane zdravia kostí, kardiovaskulárneho zdravia, imunity, autoimunitných chorôb, cukrovky typu I a duševného zdravia.

Keď je dieťa vonku, je dôležité chrániť jeho pokožku, aby sa zabránilo nadmernému melanómu a poškodeniu kože príliš veľkým množstvom slnečného žiarenia. Rodičia vedia, že je dôležité chrániť pokožku dieťaťa pred nebezpečnými popáleninami, poškodením pokožky a budúcimi rakovinám kože pomocou opaľovacích krémov. Ale opaľovací krém môže znížiť produkciu vitamínu D o 95% pri (SPF 8) a 99% pri (SPF 15). 

Na získanie dostatočného množstva vitamínu D musia deti často užívať multivitamín s vitamínom D alebo doplnok vitamínu D. Deti a dospievajúci by mali užívať denne vitamín D 600 IU, minimálne.

Nedostatok vitamínu D u detí môže spôsobiť krivicu, spomalený vývoj motoriky, svalovú slabosť, bolesti a zlomeniny.

Zdravé kosti

Vápnik je pravdepodobne na vašom radare, pokiaľ ide o zdravie kostí vášho dieťaťa, ale treba myslieť na niečo iné: Vitamín D. Telo môže skutočne vstrebávať minerály posilňujúce kosti, len ak je v nich prítomný vitamín D. Vitamín D hrá významnú úlohu (1) pri regulácii vápniku a udržiavaní hladín fosforu v krvi. Tieto faktory sú nevyhnutné pre udržanie zdravia kostí. Deti si počas detstva a dospievania vytvárajú kosti, takže počas tohto obdobia je nevyhnutný dostatok vápniku a vitamínu D.

Posilnený imunitný systém

Recenzia súčasného výskumu z roku 2018 (2) naznačuje, že štúdie zistili, že vitamín D má ochranný účinok proti vírusu chrípky. Vitamín D pomáha nášmu imunitnému systému zostať vyrovnaný počas chladného a chrípkového obdobia. Výskum ukázal, že vitamín D môže pomôcť chrániť pred akútnymi respiračnými infekciami (6).

Nálada

Jednou z najvýznamnejších výhod vitamínu D3 je jeho vplyv na náladu. Mnoho detí trpí sezónnymi afektívnymi poruchami a zvyčajne sa cítia šťastnejšie, keď svieti slnko, a to kvôli syntéze vitamínu, ku ktorej dochádza pri priamom vystavení UVB lúčom. Zvyšovanie hladiny vitamínu D nie je iba prevenciou, ale môže účinne prispieť k zníženiu prejavov klinickej depresie.

Okrem hlavných výhod výskum naznačuje, že vitamín D môže hrať úlohu aj v:

 • Podľa štúdie z roku 2006 publikovanej v časopise Journal of the American Medical Association znižuje riziko roztrúsenej sklerózy (3).
 • Znižuje šancu na rozvoj srdcových chorôb, podľa zistení z roku 2008 publikovaných v CirculationTrusted Source (4).
 • Podľa výskumu zverejneného v časopise American Journal of Clinical Nutrition z roku 2010 (5) pomáha znižovať pravdepodobnosť vzniku chrípky.

Deťom môže hroziť nedostatok vitamínu D, ak

 • Celú ich pokožka je zakrytá.
 • Trávia väčšinu času v interiéroch a málo na slnku.
 • Má stav ovplyvňujúci to, ako telo kontroluje hladinu vitamínu D - napríklad ochorenie pečene, ochorenie obličiek a stavy, ktoré spôsobujú problémy so vstrebávaním potravy (napríklad celiakia alebo cystická fibróza).
 • Užíva lieky, ktoré môžu ovplyvniť hladinu vitamínu D.
 • Má tmavšiu pleť.
 • Boli dlho dojčené a majú matku, ktorá má málo vitamínu D.

Nízka hladina vitamínu D je spojená s celým radom chorôb vrátane osteoporózy, kardiovaskulárnych chorôb, roztrúsenej sklerózy a problémov duševného zdravia. Nedostatok vitamínu D u detí je vážny problém a môže viesť k mnohým zdravotným problémom. U detí mladších ako dva roky sa môžu vyvinúť choroby zmäkčujúce kosti, napríklad krivica. U starších detí a dospievajúcich môže nedostatok vitamínu D viesť k zvýšenej frekvencii zlomenín kostí.

Zdravotnícki pracovníci v Kanade odhadujú, že zvýšené hladiny vitamínu D v krvi, by znížili výskyt rôznych stavov vrátane kardiovaskulárnych chorôb, roztrúsenej sklerózy, zápalu pľúc a niektorých druhov rakoviny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: 0,25 ml obsahuje 10 mcg vitamínu D3 (400 IU)

Pomocné látky: Triglyceridy so stredným reťazcom, organický ľanový olej, prírodný vitamín E.

Neobsahuje: farbivá, konzervačné látky, sladidlá, laktózu, škrob, pšenicu a droždie.

Ďalšie informácie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Deti od 0-3 rokov 0,25 ml 400 IU 1x denne zamiešať do jedla, pitia alebo dojčenskej výživy. Pred použitím dôkladne pretrepať. Od 3 do 13 rokov sa odporúča 600 IU.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 35 ml (140 porcií)
Forma: kvapky
výživový doplnok Vitamín D3 kvapky pre deti a dospelých Webber Naturals 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279023/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6121423/
3. http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=204651
4. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2726624/
5. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20219962
6. https://doi.org/10.2310/JIM.0b013e31821b8755

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA