Menu
Your Cart

Vitamín C 500 mg + šípky Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Vitamín C 500 mg + šípky Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Vitamín C 500 mg + šípky Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
7,50€
Bez DPH: 6,25€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 7955

Vitamín C 500 mg Webber Naturals. Vitamín C je nevyhnutný vitamín, čo znamená, že ho vaše telo nedokáže vyrobiť. Napriek tomu má veľa úloh a súvisí s pôsobivými zdravotnými výhodami.

Vitamín C, tiež známy ako kyselina askorbová, je nevyhnutný pre rast, vývoj a opravy všetkých telesných tkanív. Podieľa sa na mnohých telesných funkciách vrátane tvorby kolagénu, absorpcie železa, imunitného systému, hojenia rán a udržiavania chrupavky, kostí a zubov.

Prínosy vitamínu C pre zdravie

1. Stres. Vitamín C je prospešný pre jednotlivcov, ktorých imunitný systém bol oslabený v dôsledku stresu - stavu, ktorý je v našej spoločnosti veľmi bežný. Pretože vitamín C je jednou zo živín citlivých na stres a je prvou živinou, ktorá sa vyčerpá u alkoholikov, fajčiarov a obéznych jedincov, je preto ideálnym ukazovateľom celkového zdravia.

2. Prechladnutie. Pokiaľ ide o bežné prechladnutie, vitamín C nemusí byť liekom. Niektoré štúdie však ukazujú, že to môže zabrániť závažnejším komplikáciám. Existuje dostatok dôkazov, že užívanie vitamínu C pri nachladnutí a chrípke môže znížiť riziko vzniku ďalších komplikácií, ako je napríklad zápal pľúc.

3. Môže znížiť riziko srdcových chorôb. Srdcové choroby sú hlavnou príčinou úmrtí na celom svete (1). Mnoho faktorov zvyšuje riziko srdcových chorôb, vrátane vysokého krvného tlaku, vysokých hladín triglyceridov alebo LDL zlého cholesterolu a nízkych hladín HDL dobrého cholesterolu.

Vitamín C môže pomôcť znížiť tieto rizikové faktory, ktoré môžu znížiť riziko srdcových chorôb.

4. Pomáha predchádzať nedostatku železa. Železo je dôležitá živina, ktorá má v tele rôzne funkcie. Je nevyhnutné na tvorbu červených krviniek a transport kyslíka do tela. Doplnky vitamínu C môžu pomôcť zlepšiť vstrebávanie železa.

5. Je silný antioxidant. Antioxidanty pôsobia na ochranu buniek a obmedzujú poškodenie voľných radikálov. Oxidačný stres (keď voľné radikály premáhajú obranyschopnosť tela vo vašom tele) a zápal sú hnacou silou mnohých chorôb vrátane bežného prechladnutia. Vitamín C môže pomôcť znížiť oboje.

Vitamín C je jedným z mnohých antioxidantov, ktoré dokážu chrániť pred poškodením škodlivými molekulami nazývanými voľné radikály, ako aj toxickými chemikáliami a znečisťujúcimi látkami, ako je cigaretový dym.

6. Posilňuje imunitný systém. Vitamín C chráni imunitný systém, znižuje závažnosť alergických reakcií a pomáha v boji proti infekciám. Ak chcete zostať fit a zdravý, pridanie väčšieho množstva vitamínu C by malo byť prioritou.

Vitamín C prispieva k obrane imunitného systému tým, že podporuje imunitný systém (2). Nedostatky vitamínu C majú za následok zhoršenú imunitu (3) a vyššiu náchylnosť na infekcie vrátane infekcií dýchacích ciest a infekcií celého tela. Infekcie zase významne ovplyvňujú hladinu vitamínu C v dôsledku zvýšeného zápalu.

Zloženie: Vitamín C (kyselina askorbová) 500 mg,

Ostatné zložky: Celulóza, povlak (hypromelóza, riboflavín, polyetylénglykol, oxid titaničitý, polysorbát, karmínová, glycerín), kyselina stearová, sodná soľ kroskarmelózy, magnéziumstearát (rastlinného kvality), prírodná pomarančová aróma, citrusové bioflavonoidy, šípky, rutín.

Neobsahuje: Bez umelých farbív, konzervačných látok alebo sladidiel, bez mlieka a mliečnych výrobkov, neobsahuje škrob, cukor, pšenicu, kvasnice, sóju, kukuricu, vajcia, ryby, kôrovce, produkty živočíšneho pôvodu, soľ, orechy alebo geneticky modifikovaných organizmov. Vhodné pre vegetariánov / vegánov.

Ďalšie informácie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1 - 3 tablety denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 90
Forma: tablety
výživový doplnok Vitamín C 500 mg + šípky Webber Naturals
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs317/en/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29099763
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29099763

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA