Menu
Your Cart

Cholín a Inozitol 500 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Cholín a Inozitol 500 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
Novinka
Cholín a Inozitol 500 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
18,90€
Bez DPH: 15,75€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 0470

Cholín a Inozitol 500 mg Now Foods. Cholín a inositol patria do skupiny vitamínov B (niekedy bývajú označované ako vitamín B8 či B9) a v ľudskom tele pôsobia spoločne.

Kombinácia týchto dvoch látok nielen podporuje zdravie buniek a pomáha transportovať lipidy krvným riečiskom, ale tiež dodáva telu palivo, z ktorého sa môže cholín metabolizovať. To zase zaisťuje, že mozog má dostatok "suroviny", z ktorej sa syntetizuje acetylcholín, neurotransmiter, najsilnejšie spojený s kognitívnym zlepšením.

Čo je cholín?

Cholín je nevyhnutnou živinou (1). To znamená, že je potrebný pre normálne telesné funkcie a ľudské zdravie. Táto živina v skutočnosti ovplyvňuje množstvo životne dôležitých telesných funkcií. Ovplyvňuje funkciu pečene, zdravý vývoj mozgu, pohyb svalov, nervový systém a metabolizmus.

Dopad na váš mozog

Cholín je potrebný na výrobu acetylcholínu, neurotransmitera, ktorý hrá dôležitú úlohu pri regulácii pamäte, nálady a inteligencie (2). Je tiež potrebný pre proces, ktorý syntetizuje DNA, ktorá je dôležitá pre fungovanie a vývoj mozgu (3). Preto nie je prekvapujúce, že príjem cholínu je spojený so zlepšením funkcie mozgu.

Funkcia pamäte a mozgu

Veľké observačné štúdie spájajú príjem cholínu a hladiny krvi so zlepšenou funkciou mozgu vrátane lepšej pamäte a spracovania (4, 5). Ako starneme, náš mozog sa stáva menej elastickým. Cholín hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní elasticity mozgu tým, že sa snaží udržať hladiny acetylcholínu, ktorý prirodzene klesá keď starneme.

Čo je inositol?

Inositol hrá vo vašom tele štrukturálnu úlohu ako hlavná súčasť bunkových membrán (6). Ovplyvňuje chemické látky vo vašom mozgu, ako sú serotonín a dopamín (7, 8).

Duševné zdravie

Inositol môže pomôcť vyrovnať dôležité chemikálie vo vašom mozgu, vrátane tých, o ktorých sa predpokladá, že ovplyvňujú náladu, ako je serotonín a dopamín (9). Serotonín je jeden dôležitý neurotransmiter ovplyvnený inozitolom. Táto molekula má veľa funkcií vo vašom tele a ovplyvňuje vaše správanie a náladu (10).

Neurotransmitery hrajú hlavnú úlohu vo väčšine aspektov vášho života - nálada, produktivita, schopnosť zvládať stres, schopnosť učiť sa a pamätať si, spánok, túžby, závislosti a ďalšie. Pretože inositol je súčasťou toľkých chemických systémov mozgu, môže pomôcť širokému spektru stavov duševného zdravia (11).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Cholín (z cholíntritartrátu) 250 mg, Inositol 250 mg

Ostatné zložky: Hypromelóza (celulózová kapsula) a kyselina stearová (rastlinný zdroj).

Neobsahuje: prísady z droždia, pšenice, lepku, sóje, mlieka, vajec, rýb, mäkkýšov alebo stromových orechov.

Ďalšie informácie: Iba pre dospelých. Ak ste tehotná alebo dojčíte, užívate lieky alebo máte zdravotné problémy, poraďte sa s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

DávkovanieUžívajte 1 tabletu denne najlepšie s jedlom.

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 100
Forma: vegetariánske kapsle
výživový doplnok Cholín a Inozitol 500 mg Now Foods
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19906248
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3252552/
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25182020
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22071706
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22717142
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/164246
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2478565
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9169302
9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9169302
10. https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/serotonin
11. https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/inositols

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA