Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Trávenie a metabolizmus

Trávenie začína v ústach a končí, keď sú "palivá" absorbované do krvného obehu. Trávenie pozostáva z troch fáz, cefalickej, absorpčnej a nalačno. Metabolizmus, proces riadený hormónmi inzulín a glukagón, sprístupňuje energiu na využitie.

Trávenie sa meria časom prechodu a týka sa toho, ako telo rozkladá potravu a zbavuje sa odpadu cez gastrointestinálny trakt, zatiaľ čo metabolizmus, meraný podľa spotrebovaných kalórií, je proces, pri ktorom bunky využívajú energiu získanú z tohto jedla.

Od vstupu potravy do úst nastáva zložitý proces, ktorý sa nazýva trávenie. Každý človek je schopný tieto pochody nejakým spôsobom ovplyvňovať a zjednodušiť ich priebeh. Začína sa to samozrejme stravou, ktorú si vyberáme a konzumujeme. Určite sa každý už stretol s bolesťami žalúdka, brucha, pálením záhy, kŕčmi, pocitom plnosti, tráviace problémy alebo s problémami so stolicou. Sú spôsobené nadmerným množstvom kyseliny v žalúdku, čoho príčinou môže byť hlavne strava.

Správne trávenie a metabolizmus je základom Vašej spokojnosti. Zlé trávenie, jeho poruchy, problémy so žlčníkom, ale aj cestovné nevoľnosť alebo napríklad zápcha? To sú problémy, ktoré dokážu pekne potrápiť. Žalúdočné problémy si spojujeme s nepríjemnými pocitmi vyvolanými zlým trávením, ktoré sú často sprevádzané bolesťou žalúdku.

Niekoho tráviace problémy trápia len párkrát ročne, iní ľudia sa s nimi potykajú každý deň. Tieto problémy možno riešiť napríklad probiotikami, teda živými mikroorganizmami, ktoré sú podávané v adekvátnom množstve a prispievajú k aktivite črevnej mikroflóry. Existuje veľa účinných prírodných produktov, ktoré dokážu pomôcť. Treba si len vybrať.

Upresniť vyhľadávanie

Filtrovať podľa ceny

Zoradiť podľa:

Zobraziť:

Acidophilus 2 miliardy Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Original price was: 15,30 €.Current price is: 6,34 €.

Digest-ProGD® HP Webber Naturals vitamín a výživový doplnok

Original price was: 32,90 €.Current price is: 9,90 €.

Detské probiotiká 2 mld. od 2 rokov Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Original price was: 17,90 €.Current price is: 17,20 €.

Probiotiká 1 mld. pre deti od 3 rokov Webber Naturals vitamín a výživový doplnok

Original price was: 19,90 €.Current price is: 18,90 €.

menu