Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Kĺby a väzivá

Naše kosti, svaly, väzivá a kĺby spolupracujú koordinovane, aby rozhýbali naše telo a dodali mu stabilitu. Dôležitú úlohu tu zohrávajú aj šľachy a väzy: šľachy spájajú svaly s kosťami a umožňujú nám pohyb a väzy pomáhajú držať veci na svojom mieste.

Svaly, väzivá a kĺby tvoria muskuloskeletálny systém spolu s chrupavkami, šľachami, väzmi a spojivovým tkanivom. Tento systém dáva vášmu telu jeho štruktúru a podporu a umožňuje vám pohybovať sa. Časti pohybového aparátu rastú a menia sa počas života. Zranenia a rôzne choroby môžu poškodiť kosti, svaly a kĺby.

Bolesti kĺbov si na začiatok ani nevšimnete. Nastupujú totiž potichu, postupne, po niekoľkých rokoch, kedy sa začnú poškodzovať chrupavky, ktorá sa stenčujú. Na kostiach sa tvoria výrastky, ktoré obmedzujú ich pohyb. Po celý život je potrebné ich vyživovať aj pomocou výživových doplnkov.

Príčina bolesti kĺbov môže byť rôzna, kĺby môžu bolieť v dôsledku úrazu alebo ochorenia, ako aj sprievodným javom ich opotrebenia spôsobeným náročnou fyzickou aktivitou alebo starobou. Bolesť kĺbov spôsobuje obmedzenú hybnosť.

Bolesti šliach a svalov sa môžu týkať každého z nás bez ohľadu na fyzickú námahu pohybového aparátu. Vo väčšine takých prípadov je však neľahké zistiť bezprostrednú príčinu. Bolesť môže vyvolávať preťaženie, prípadne iná trauma ich jednotlivých častí, ktorá podľa lekárov súvisí hlavne s problémami, ktorých prvotnou príčinou je iné ochorenie organizmu, akým je napríklad reuma, Crohnova choroba, hormonálne poruchy či neurologické ochorenia.

Upresniť vyhľadávanie

Filtrovať podľa ceny

Zoradiť podľa:

Zobraziť:

Kyselina hyalurónová, dvojitá sila 100 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Original price was: 25,67 €.Current price is: 16,03 €.

Kolagén II s kyselina hyalurónová + bór Webber Naturals vitamín a výživový doplnok

Original price was: 26,76 €.Current price is: 24,60 €.

Kolagén, lyzín a vitamín C Webber Naturals vitamín a výživový doplnok

Original price was: 19,40 €.Current price is: 18,90 €.

menu