Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Kosti a chrbtica

Kosti a chrbtica je dôležitá kostná štruktúra, ktorá podporuje vaše telo a pomáha vám chodiť, krútiť sa a pohybovať sa. Vaša chrbtica sa skladá zo stavcov (kostí), platničiek, kĺbov, mäkkých tkanív, nervov a miechy. Cvičenie môže posilniť základné svaly, ktoré podporujú vašu chrbticu a zabrániť zraneniam a bolestiam chrbta.

Kosti a chrbtica sú doslova a do písmena oporou nášho tela. Je veľmi dôležité, aby boli kosti silné a zdravé. Kosti sú neustále namáhané, opotrebovávané a obnovované v malých množstvách. Pred dovŕšením 30. roku, keď kosti typicky dosiahnu maximum svojej kostnej hmoty (ktorá sa mení od človeka k človeku), telo vytvára novú kostnú hmotu rýchlejšie. Po dovŕšení 30. roku sa bilancia obnovy kostnej hmoty mení, viac z kostí ubúda, než sa obnovuje.

Najčastejším problémom kostí je choroba označovaná ako rednutie kostí - osteoporóza. Prejavuje sa bolesťami chrbta, ľahkou lámavosťou kostí, zmenšením telesnej výšky, zmenšenou pohyblivosťou hrudného koša a chrbtice. Príčinou je najčastejšie menopauza, ale tiež nedostatok pohybu či podvýživa - nedostatok vápnika, vitamínu D a K.

Čím je človek starší, tým väčší strach má zo zlomeniny. Nielen preto, že sa horšie či pomalšie hoja, ale častokrát k nim dopomáha osteoporóza či nedostatok vápnika v organizme.

Upresniť vyhľadávanie

Filtrovať podľa ceny

Zoradiť podľa:

Zobraziť:

L-lysín (Lysine) 500 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Original price was: 9,18 €.Current price is: 8,77 €.

Detský Minerálny komplex Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Original price was: 17,48 €.Current price is: 16,87 €.

Vápnik plus Vitamín D3, K2 + Minerály Webber Naturals vitamín a výživový doplnok

Original price was: 17,20 €.Current price is: 8,60 €.

Vitamín A + D 10.000/400 IU Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Original price was: 7,70 €.Current price is: 4,81 €.

menu