Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Srdcová činnosť

Srdcová činnosť napr. fyzická aktivita vám pomáha udržiavať si zdravú váhu a uľahčuje vykonávanie každodenných úloh. Tiež znižuje riziko mnohých chorôb, ako je ischemická choroba srdca, cukrovka a rakovina.

Srdce je neuveriteľne výkonný sval, ktorý musí neustále znášať pomerne vysokú záťaž. Nie je preto divu, že potrebuje čas od času niečo na posilnenie. Základom zdravého srdca je pohyb, zdravé jedlo a predovšetkým optimizmus. I pri splnení týchto základov sa však môžu vyskytnúť nemilé problémy. Medzi tie rozšírenejšie patrí búšenie srdca a drobné pichanie. Ďalej sa môže objaviť arytmia, srdečná slabosť a pri vyššom cholesterole tiež upchaté cievy. Prvú pomoc môžu ponúknuť prírodné produkty, bylinky, vitamíny a minerály.

Prípravky s obsahom vitamínov skupiny B - najmä kyselina listová, vitamín B6 a B12 udržujú elasticitu cievnych stien, vitamín E zase podporuje krvnú cirkuláciu a pomáha regulovať hladinu cholesterolu a krvný tuk. Štúdie potvrdzujú, že vitamín E má významné preventívne účinky pri ochorení srdca a ciev. Veľký význam pre správnu činnosť srdca a krvného obehu majú tiež omega 3 mastné kyseliny, ktoré znižujú riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb. Kyseliny znižujú krvný tlak, pôsobia protizápalovo, ovplyvňujú zrážanlivosť krvi a zaisťujú kontrolu nad tvorbou cholesterolu.

Nedostatok horčíku môže viesť k vyššiemu riziku infarktu, srdcovým arytmiám a k vysokému krvnému tlaku (hypertenzii). Draslík pomáha prenášať elektrické impulzy v srdci.

Základné zložky zdravého srdca a ciev sú:

  • Vitamín B1 – prispieva k normálnej činnosti srdca.
  • Vitamín C – podporuje funkcie krvných ciev.
  • Draslík – udržuje krvný tlak v norme.
  • Železo – podieľa sa na tvorbe červených krviniek.

Starostlivosť o srdce by sme nemali zanedbávať, najmä ak sme vystavení nadmernému stresu či inej záťaži.

Upresniť vyhľadávanie

Filtrovať podľa ceny

Zoradiť podľa:

Zobraziť:

Koenzým Q10 400 mg BONUS Webber Naturals vitamín a výživový doplnok

Original price was: 44,62 €.Current price is: 37,90 €.

menu