Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Menopauza, prechod

Menopauza, prechod je prirodzená životná fáza, v ktorej sa znižuje produkcia ženských hormónov, spomaľuje funkcia vaječníkov, odznieva pravidelná menštruácia a žena stráca prirodzenú schopnosť otehotnieť. Obdobie klimaktéria je veľmi náročné. Menopauza, prechod to je úbytok hormónov má na svedomí podráždenosť, depresívne stavy, návaly potenia aj horúčavy.

Vďaka dobre zvoleným prípravkom ale môžete menopauzou prejsť pohodlnejšie. Toto obdobie prichádza medzi 45. až 50. rokom života ženy, pričom jeho počiatok aj samotný priebeh závisí na mnohých faktoroch.

Býva sprevádzané nepríjemnými stavmi, akými sú prudké zmeny nálad, nesústredenosť, návaly tepla a potenia, depresívne stavy a problémy so spánkom. Nedostatok estrogénu spôsobí razantný úbytok vody v tele, tým koža rýchlejšie starne a tvoria sa vrásky.

V klimaktériu je vyššia pravdepodobnosť vzniku osteoporózy, zvyšuje sa hodnota cholesterolu v krvi. Problémy, ktoré klimaktérium prináša postupne vymiznú. Ale prečo sa nepokúsiť tieto prejavy zmierniť?

Upresniť vyhľadávanie

Filtrovať podľa ceny

Zoradiť podľa:

Zobraziť:

menu