Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Tehotenstvo

Tehotenstvo vám zmení život. Ako dieťa rastie a mení sa v každom štádiu tehotenstva, prechádzate zmenami aj vy, vo svojom tele, emóciách a životnom štýle.

Tehotenstvo vás oberá o vitamíny a minerály. Ak tehotenstvo plánujete, je vhodné zvýšiť príjem kyseliny listovej (vitamín B9) už v priebehu pokusov o počatie. Nedostatok kyseliny listovej môže viesť k vrodeným vývojovým chybám plodu (rázštep chrbtice) alebo k potratom. Ďalšie dôležité vitamíny a minerály sú okrem kyseliny listovej, vitamín C, vitamín D a niektoré vitamíny skupiny B, to sú látky, ktoré sú v tehotenstve najdôležitejšie.

Vitamíny skupiny B sú rozpustné vo vode a sú potrebné na látkovú premenu ako takzvané koenzýmy. Vitamín B1 (tiamín) je dôležitý pre vývoj detského mozgu. Vitamín B2 (riboflavín) okrem iného posilňuje imunitný systém a je dôležitý pre zdravie pokožky a očí. Navyše mnohé štúdie dokázali, že existuje priamy vzťah medzi jeho nedostatkom a rizikom preeklampsie. Predpokladá sa, že nedostatok vitamínu B6 (pyridoxín) môže hrať rolu v tom, že ženy, ktoré majú tohto vitamínu nedostatok, môžu častejšie trpieť rannou nevoľnosťou. Vitamín B12 (kobalamín) hrá významnú rolu pri tvorbe DNA a krvotvorbe.

Vitamín D, ktorý si je telo schopné za určitých podmienok (pôsobenie UV žiarenia) samo vyrábať. Tento vitamín je dôležitý pre hospodárenie tela s vápnikom a fosforom a v tehotenstve ovplyvňuje kvalitu vnútromaternicového prostredia a jeho nedostatok môže viesť k vzniku mnohých chronických ochorení v neskoršom veku dieťaťa.

Vitamín C je rozpustný vo vode a má pozitívny vplyv na imunitný systém a vstrebávanie železa. Má tiež antioxidačné účinky a chráni telo pred voľnými radikálmi. Nedostatok vitamínu C je spojený s nízkou hladinou plazmy a rizikom vzniku preeklampsie a tiež s predčasným odlúčením plodového vaku.

Vápnik je dôležitý pre stavbu kostí bábätka. Predovšetkým v poslednom trimestri jeho potreba stúpa.

Železo je potrebné na krvotvorbu. V tehotenstve telo potrebuje viac krvi, napríklad kvôli prekrveniu maternice.

Upresniť vyhľadávanie

Filtrovať podľa ceny

Zoradiť podľa:

Zobraziť:

Kyselina listová (folát) 1 mg Webber Naturals vitamín a výživový doplnok

Original price was: 6,83 €.Current price is: 5,69 €.

menu