Menu
Your Cart

Kurkuma (kurkumín) 500 mg Extra Silná Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Kurkuma (kurkumín) 500 mg Extra Silná Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Kurkuma (kurkumín) 500 mg Extra Silná Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
18,80€
Bez DPH: 15,67€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 3543

Kurkuma (kurkumín) 500 mg Forte Webber Naturals obsahuje 500 mg extraktu kurkumu na kapsule, čo zodpovedá 12 500 mg surovej rastliny štandardizovanej na 95% curcuminoidov, jednu z aktívnych zložiek kurkumy. Kurkuma sa používa v rastlinnej medicíne na pomoc pri zmierňovaní zápalu kĺbov a na zabezpečenie antioxidačnej ochrany pre udržanie dobrého zdravia.

Forte Kurkuma (kurkumín) ponúka efektívny prirodzený prístup k zmierneniu bolesti spojenej s osteoartrózou a zápalom. Kurkuminoidy sú primárnymi aktívnymi zložkami kurkumy, ktoré sú zodpovedné za jej farbu a terapeutické účinky kurkumy.

Počas 4 000 rokov sa kurkuma (Curcuma longa) používa v tradičných čínskych a ayurvédských liekoch pre svoje množstvo zdravotných výhod. Kurkumín je napríklad schopný blokovať viac ako 30 rôznych zápalových ciest a môže inhibovať produkciu zlúčenín indukujúcich bolesť, ako je cyklooxygenáza-2. Nie je preto žiadnym prekvapením, že kurkuma je už dlho cenená ako prirodzený spôsob, ako znížiť stuhnutosť kĺbov, opuch a bolesť spojenú s osteoartrózou.

Medzi mnohé výhody Kurkumy patrí aj poskytovanie antioxidačnej ochrany proti voľným radikálom na udržanie dobrého zdravia. Je ideálny pre udržanie celkového zdravia a pohody a ponúka prirodzenú pomoc pri zmierňovaní zápalu.

Priaznivé účinky Kurkuma (kurkumín) 500 mg:

  • 95% kurkuminoidov – primárne aktívne zložky zodpovedné za sfarbenie a terapeutické účinky.
  • Má protizápalové a antioxidačné účinky.
  • Pomáha zmierniť ťažkosti s kĺbmi – podporuje ich mobilitu a flexibilitu.
  • Môže pomôcť inhibovať viac ako 30 zápalových procesov.
  • Pomáha zmierniť bolesť kĺbov spojenú s osteoartritídou.

Zloženie: výťažok z kurkumy 25:1 (Curcuma longa) (podzemok) (95% curcuminoidov) 500 mg (Ekvivalent k 12 500 mg surovej kurkumy)

Ostatné zložky: dihydrát hydrogénfosforečnanu vápenatého, želatínové kapsuly (želatína, čistená voda), magnéziumstearát rastlinný (lubrikant), oxid kremičitý.

Neobsahuje: Bez umelých farbív, konzervačných látok a sladidiel, bez mlieka a mliečnych výrobkov, škrobu, pšenice, lepku, kvasníc, sóje, kukurice, vajcia, ryby, kôrovce, soľ, orechy.

Ďalšie informácie: Poraďte sa s lekárom pred použitím, ak ste tehotná, máte žlčové kamene, obštrukcie so žlčovými cestami, žalúdočné vredy, nadbytočnú žalúdočnú kyselinu alebo užívate antiagregačné lieky alebo lieky na riedenie krvi. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Na základe výsledkov nezávislej spoločnosti ConsumerLab, bol Webber Naturals hodnotený ako najlepšia Kanadská značka v spokojnosti spotrebiteľov. Webber Naturals je zároveň najpredávanejšia značka vitamínov v Kanade.

Dávkovanie: dospelí 1-2 kapsula denne, alebo ako vám odporučí lekár/lekárnik.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 60
Forma: kapsuly
výživový doplnok Kurkumín 500 mg Webber Naturals

Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.


Kurkumín môže zabrániť vzniku diabetu, tvrdia vedci

Výživové doplnky obsahujúce látku kurkumín, ktorá je súčasťou korenia menom kurkuma, môžu zabrániť vzniku diabetu.

Tvrdia to thajskí vedci, ktorí počas deviatich mesiacov s dobrými výsledkami denne podávali toto prírodné farbivo ľuďom s výrazne zvýšeným cukrom v krvi a teda tiež vysokým rizikom, že diabetes druhého typu dostanú. Svoje závery uverejnili v magazíne Diabetes Care.

Na štúdii sa zúčastnilo 240 dospelých, pričom niektorí dostávali kapsule s kurkumínom a niektorí placebo. Po deviatich mesiacoch dostalo diabetes druhého typu 19 zo 116 ľudí, ktorí užívali placebo, no z druhej skupiny neochorel nikto.

Kurkumín totiž pomohol zlepšiť funkciu beta buniek nachádzajúcich sa v pankrease, ktoré produkujú hormón inzulín regulujúci hladinu cukru v krvi. Podľa vedcov sú tieto pozitívne účinky spojené s protizápalovými vlastnosťami kurkumínu, ktoré sú známe už z predošlých výskumov.

„Pre jeho priaznivé účinky a bezpečnosť navrhujeme, aby sa extrakt z kurkumínu používal ako prevencia pre populáciu s vysokým rizikom diabetu,“ vyjadrila sa vedúca štúdie Somlak Chuengsamarn z univerzity Srinakharinwirot v Thajsku.

Odborníčka na diabetes Constance Brown-Riggs, ktorá sa na výskume nezúčastnila, však ľuďom neodporúča spoliehať sa na zásoby tabletiek s kurkumínom. „Vyzerá to nádejne, ale stále je tu ešte množstvo otázok,“ varovala.

Svojim pacientom radí radšej zdravšie žiť, viac cvičiť a zmenšiť príjem kalórií, keďže si nemôžu byť istí, či produkt zakúpený v lekárni skutočne obsahuje to, čo je napísané na obale. „Keby som o tomto hovorila so svojím pacientom, poradila by som mu, aby sa sústredil na zdravé stravovanie a celkovú zmenu životného štýlu,“ vyjadrila sa.

zdroj: pravda

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA