Menu
Your Cart

OraMD Otázky & Odpovede

Najčastejšie otázky a odpovede

Otázka: Ako mám používať OraMD keď mám problémy so zlým dychom?
Odpoveď: Nakvapkajte 2-5kvapiek na konček jazyka a rozneste OraMD po celých ďasnách a zuboch. OraMD Vám okamžite osvieži dych.

Otázka: Keď používam OraMD rozpadá sa mi zubná kefka?
Odpoveď: Niektorí výrobcovia zubných kefiek používajú pri lacných kefkách umelé štetinky ktoré nedokážu odolávať sile botanických olejov. Uistite sa, že používate kefku s nylonovými štetinkami. Väčšina značkových zubných kefiek je vyrobená z tohto materiálu. Po každom použití dôkladne vyčistite kefku teplou vodou.

Otázka: Môžem použiť OraMD s vodným ostrekovačom?
Odpoveď: Vodné ostrekovače napomáhajú odstráneniu baktérií a bakteriálnych ložísk. Odporúčame používať ostrekovač predtým než použijete OraMD. Totiž, OraMD je olej a ak ho dáte do ostrekovača olej sa oddelí od vody alebo ostane plávať na povrchu. Avšak, ak použijete OraMD v ostrekovači, uistite sa že ho po každom použití opláchnete v teplej až horúcej vode po dobu 20-30sekúnd. Keďže OraMD obsahuje silné prírodné oleje niektoré plastické, umelohmotné komponenty sa po čase poškodia. Tento fakt môže potencionálne ohroziť záručnú dobu ostrekovača ak ho nebudete pravidelne vyplachovať teplou vodou.

Otázka: Môžem používať elektrickú zubnú kefku?
Odpoveď: Áno, používanie elektrickej kefky je výborný nápad. Len sa uistite, že kefka má štetinky z nylonových vlákien lebo lacnejšie vlákna by mohli byť poškodené esenciálnymi olejmi ktoré OraMD obsahuje.

Otázka: Môžem používať OraMD ak mám strojček/korunky/umelé zuby atď? Je to bezpečné?
Odpoveď: Hoci sme sa doteraz nestretli s tým, že by sa niekto sťažoval na negatívne vedľajšie účinky pri dentálnych úpravách, aj tak odporúčame aby ste sa poradili s vašim zubárom predtým než použijete OraMD.

Otázka: Čo obsahuje OraMD?
Odpoveď: OraMD obsahuje len určité druhy mäty piepornej a mandľové botanické oleje.

Otázka: Aký je rozdiel medzi OraMD Originál a OraMD Extra Strenght?
Odpoveď: OraMD Extra Strength obsahuje tie isté látky ako OraMD Original. Avšak, výskum OraMD Extra Strength trval dlhšie a bol preformulovaný tak aby pôsobil oveľa agresívnejšie. Práve pre tieto vlastnosti OraMD Extra Strength pôsobí rýchlejšie a výsledky sa dostavia skôr.

Otázka: Predávate Váš produkt len online?
Odpoveď: Áno. V súčasnej dobe sa dá náš produkt kúpiť len online. No pracujeme aj na tom, aby sa dal zakúpiť v lekárňach.

Otázka: Nie je Váš produkt pri kúpe už po záruke?
Odpoveď: Denne vyrobíme nové a pravidelne rotujeme naše zásoby aby sme Vám zabezpečili čo najčerstvejší produkt. Plus doba trvanlivosti je 3 roky takže produkty dlho vydržia.

Otázka: Čo by som mal očakávať keď budem používať Váš produkt?
Odpoveď: Čisté a zdravé ústa a ďasná.

Otázka: Môže sa OraMD aj prehltnúť?
Odpoveď: Produkt by sa mal používať len tak ako je napísané v návode. NEPREHĹTAŤ.

Otázka: Vyskytla sa už alergia na Váš produkt?
Odpoveď: Reakcia sa dostaví len v prípade ak už je človek predtým alergický na niektorú zložku. Ale je to veľmi zriedkavé keďže väčšina ľudí už niekedy prišla do styku s mätou aj mandľami.

Otázka: Je Váš produkt schválený FDA alebo smernicou EÚ?
Odpoveď: FDA schválil všetky suroviny ktoré OraMD obsahuje čo znamená že produkt je vhodný a bezpečný na používanie. Taktiež je produkt schválený smernicou EÚ.

Otázka: Vyskytli sa už nejaké vedľajšie účinky?
Odpoveď: Doteraz sme nezaznamenali žiadne vedľajšie účinky. Tie sa môžu dostaviť len v prípade ak je niekto už alergický na mandle, alebo mätu piepornú.

Otázka: Je možné používať tento produkt aj počas tehotenstva?
Odpoveď: Neodporúčame používať počas tehotenstva.

Otázka: Je možné používať tento produkt aj počas dojčenia?
Odpoveď: Neodporúčame používať počas dojčenia keďže dieťatko môže mať nejakú alergiu o ktorej sa ešte nevie.

Otázka: Je tento produkt vhodný pre deti?
Odpoveď: Produkt je bezpečný pre deti nad 6 rokov ktoré nemajú alergie na suroviny ktoré produkt obsahuje. Odporúčame začať s malými dávkami na mokrú zubnú kefku z toho dôvodu, že chuť môže byť spočiatku veľmi silná, obzvlášť pre deti.

Otázka: Keďže OraMD neobsahuje fluorid, ako zabránim kazu?
Odpoveď: Samostatné štúdie preukázali, že hoci sa fluorid roky odporúčal ako prevencia proti kazeniu zubov v skutočnosti nerobí nič preto aby zabránil ich vzniku. V skutočnosti, FDA nikdy neschválila používanie fluoridu ktorý je len o niečo viac nebezbečný ako ortuť a menej nebezpečný než arzén keď sa skonzumuje. Fluorid bol zakázaný v 97% vodných zdrojov Európy a tri európske krajiny ho zakázali úplne. Je to toxický odpad poľnohospodárskeho priemyslu. Viac informácii sa dá nájsť aj na internete. Stačí si zadať nebezpečenstvá fluoridu. My ho nepoužívame pretože je spájaný s rakovinou a rôznymi inými problémami.

Otázka: Ako môžem udržať svoje zuby biele?
Odpoveď: Ak si chcete zuby udržať biele môžete použiť malé množstvo sódy bikarbóny, peroxid vodíka alebo bieliacu zubnú pastu predtým než použijete OraMD iba 2-3x za týždeň. Po použití si dôkladne opláchnite zuby a až potom si zuby očistite s OraMD ako zvyčajne.

Otázka: Biely váš produkt zuby?
Odpoveď: OraMD neobsahuje žiadne abrazívne častice takže neodbúrava vrstvy ktoré sa na zuboch nahromadia každý deň z pitia kávy, tmavých bublinkových nápojov, fajčenia aj jedla atď. Odporúčame použiť malé množstvo sódy bikarbóny, peroxid vodíka alebo bieliacu zubnú pastu než použijete OraMD iba 2-3x za týždeň. Po použití si dôkladne opláchnite zuby a až potom si zuby očistite s OraMD ako zvyčajne.

Otázka: Je váš produkt bezpečný pre zubnú sklovinu?
Odpoveď: Určite áno. Náš produkt neobsahuje žiadne abrazívne zložky. Áno, náš produkt je silný ale v žiadnom prípade vám nepoškodí sklovinu. Sklovinu môžu poškodiť veci ako napríklad kremeň/silika/ ktorá sa nachádza v zubnej paste a ona postupne zoderie zubnú sklovinu.

Otázka: Je možné sa predávkovať OralMD?
Odpoveď: Naša firma odporúča 2 až 5 kvapiek na jedno použitie, či už produkt používate ako zubnú pastu na čistenie alebo ústnu vodu alebo na osvieženie ďasien. Ak sa vám zdá že na údržbu potrebujete väčšie množstvo samozrejme môžete použiť toľko koľko vám vyhovuje. Ak sa riadite podľa nášho 4-krokového hygienického programu, tu sa odporúča používať OraMD 6x denne. 2x počas čistenia zubov, 2x ako ústnu vodu a 2x pri osviežení /1x doobeda, 1x poobede/. Niektorí naši zákazníci však používajú OraMD oveľa častejšie. Takže je možné ho používať aj častejšie. Dôležité je aby to vyhovovalo vám. Z nášho produktu sa nedá predávkovať. Je vyrobený z prírodných materiálov a je bezpečný. Jeden náš spolupracovník nám spomenul prípad jedného pána ktorý nosí OraMD stále pri sebe. A on ho používa vždy keď, ako vraví, stratí chuť v ústach /takú chuť akú máme v ústach keď si čerstvo umyjete zuby/. Takže, ako vidíte je ťažké sa ním predávkovať. Takže ako som už spomenul, môžete ho použiť zakaždým keď si umývate zuby. A tiež ho nezabudnite použiť ako ústnu vodu. Stačí nakvapkať pár kvapiek do asi jedného pohára vody a použiť to na kloktanie, alebo výplach úst.

Otázka: Môžem OraMD zriediť? Je totiž pre mňa príliš silný.
Odpoveď: Ak používate OraMD po prvý krát je prirodzené že sa vám chuť zdá oveľa silnejšia. To je dôsledok toho, že produkt obsahuje veľmi efektívne botaniká. No po zhruba týždni používania sa tento pocit utlmí. Ak, aj po týždni používania, máte pocit že je príliš silný, odporúčame produkt použiť ako ústnu vodu. Do, zhruba jedného pohára vody nakvapkajte 2-5 aj viac kvapiek a použite túto substanciu ako ústnu vodu, výplach úst alebo kloktadlo. Alebo si nakvapkajte pár kvapiek na zubnú kefku pred čistením keď začínate.

Otázka: Mám si vypláchnuť ústa po pužití OraMD?
Odpoveď: Nie, to nerobte. Dovoľte aby oleje ktoré OraMD obsahuje mali možnosť sa vstrebať do mäkkého tkaniva úst a aby sa vstrebali do najhlbších vrstiev kože tam kde sú bakteriálne ložiská. Niektorí ľudia chcú po použití ústa vypláchnuť, ak áno, povedzte im že môžu, no účinnejšie by bolo keby to nerobili.

Otázka: Ako dlho produkt vydrží?
Odpoveď: Životnosť jednej fľaše záleží na tom ako často produkt používate. Ak sa riadite doporučeným programom ktoré sú súčasťou balíčka /t.j. náhrada zubnej pasty, ústnej vody, ústny osviežovač/ potom vám jedna fľaša vydrží zvyčajne jeden mesiac. Ak produkt používate len ako náhrada zubnej pasty, 2 kvapky 2x denne, potom vám fľaša vydrží zhruba 3 mesiace. V každej fľaši je približne 400 kvapiek.

Otázka: Ako dlho vydrží zatvorený produkt?
Odpoveď: Neotvorená fľaša má minimálne 3 ročnú životnosť. Jediná vec ktorá môže skrátiť životnosť produktu je vzduch ktorý sa môže do fľaše dostať. Pokiaľ bude fľaša dobre uzavretá produkt vám vydrží neskazený až kým ho neminiete.

Otázka: Ako dlho po otvorení produkt vydrží?
Odpoveď: Po otvorení spotrebujte do 3 mesiacov. Ak ste v tejto dobe po otvorení obsah nespotrebovali, môžete ho používať aj naďalej, avšak vzhľadom na pôvodne vysoký obsah esenciálnych olejov sú tieto pochopiteľné po opakovanom otváraní v nižšej koncentrácii.

Otázka: Nie je produkt pri kúpe už po záruke?
Odpoveď: Každý deň vyrábame čerstvé produkty a pravidelne zásoby rotujeme aby sme zabezpečili vysokú kvalitu produktov ktoré vám dodáme.

Otázka: Zakaždým keď použijem OraMD pociťujem na jazyku brnenie a pálenie.
Odpoveď: Nuž, niekedy pri prvom používaní, hlavne na začiatku /prvý týždeň/ je chuť veľmi intenzívna, ale po dlhšom a pravidelnom používaní /denne niekoľko krát/ si vaše telo na to zvykne.

Otázka: Stačí 5 kvapiek na celé ústa?
Odpoveď: Áno. Keďže je to olej aj 5 kvapiek postačí.

Otázka: Môžem používať OraMD spolu so zubnou pastou?
Odpoveď: Používanie zubných pást, ústnej vody ba dokonca osviežovača dychu ako sú žuvačky alebo pastilky spolu s OraMD môže znížiť blahodárne účinky ktoré má OraMD ak sa používa exkluzívne.

Otázka: Môžem miešať OraMD so sódou bikarbónou?
Odpoveď: Nie, zmiešať OraMD so sódou bikarbónou neodporúčame keďže to môže zmenšiť ba dokonca aj úplne prekaziť pozitívne výsledky OraMD ak by sa používal exkluzívne.

Otázka: Pomôže mi OraMD zbaviť sa zubného povlaku?
Odpoveď: OraMD vám v tomto bode nepomôže. Jediný spôsob ako sa zbaviť zubného povlaku je dať si ho zoškrabať u zubára. Avšak OraMD pomôže pri prevencii po tom čo vám povlak odstráni zubár, vám OraMD pomôže v údržbe o chrup.

Otázka: Môžem používať OraMD aj počas tehotenstva?
Odpoveď: Neodporúčame používať počas tehotenstva.

Vyhýbajte sa tomu aby sa produkt nedostal do očí.
Neprehĺtať.

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.