Železo 25 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

     0 recenzie  |  Napísať recenziu
Výrobca: Webber Naturals Pharmaceuticals Ltd., Kanada
Kód produktu: 7953
Dostupnosť: Ihneď
8,50€
Bez DPH: 7,08€

Množstvo

 Železo 25 mg Webber Naturals vitamín je dôležitá minerálna látka, ktorú náš organizmus potrebuje pre zachovanie zdravia. Železo je stopový prvok potrebný pri základných životných funkciách. Je nevyhnutnou súčasťou hemoglobínu, bielkoviny prenášajúcej kyslík z pľúc k pracujúcim svalom. Železo je dôležitou zložkou organizmu človeka. Podieľa sa na výrobe energie. Železo 25 mg Webber Naturals je dôležitou súčasť krvného farbiva – hemoglobínu.

Priaznivé účinky Železa 25 mg:

  • Podporuje správnu tvorbu červených krviniek a hemoglobínu.
  • Pomáha zásobovať krv kyslíkom.
  • Je dôležitou súčasťou krvného farbiva a proteínov viažúcich kyslík v kostrovom a srdcovom svale.
  • Podporuje správnu látkovu premenu dôležitej pre tvorbu energie.

Zloženie: železo 25 mg

Pomocné látky: hydrogénfosforečnan vápenatý dihydrát, mikrokryštalická celulóza, sodná soľ kroskarmelózy, rastlinný stearan horečnatý.

Neobsahuje: Umelé farbivá, konzervačné látky ani sladidlá, mliečne výrobky, pšenicu alebo kvasnice.

Ďalšie informácie: uchovávajte mimo dosahu detí.

Na základe výsledkov nezávislej spoločnosti ConsumerLab, bol Webber Naturals hodnotený ako najlepšia Kanadská značka v spokojnosti spotrebiteľov. Webber Naturals je zároveň najpredávanejšia značka vitamínov v Kanade.

Dávkovanie: dospelí 1x denne.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 90
Forma: Tablety

výživový doplnok Železo Webber Naturals

Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.


Železo

Marcus Porcius Cato raz povedal: „Ľudský život je ako železo, ktoré sa opotrebúva, ak ho používaš, a ktoré zhrdzavie, ak ho nepoužívaš.“ My vám teraz nejdeme hovoriť o železe, ktoré hrdzavie, ale o železe v ľudskom organizme. Teda o železe ako biogénnom prvku, ktoré je potrebné na chod ľudského tela, na chod organizmu teplokrvných živočíchov.

Hemoglobín

Až sedemdesiat percent železa v ľudskom tele je v hemoglobíne, a teda v červenom krvnom tkanive. Hemoglobín nám slúži na prepravu kyslíka do tkanív a buniek. A práve pre toto zásobovanie kyslíkom všetkým bunkám tela, je železo také potrebné. Keby kyslík neputoval do mozgu, ten by sa zastavil.
Železo sa však nachádza aj v proteíne myoglobín, ktorý viaže kyslík v kostrovom a srdcovom svale. Nedostatok železa v organizme spôsobuje aj anémiu, teda chudokrvnosť, pri ktorej sa človek cíti malátny, unavený, nechutí mu jesť, má bolesti hlavy, ale aj dýchavičnosť.

K okrem už spomínaným funkciám železa, ako je prenos kyslíka, patrí teda aj predchádzanie anémie, potláčanie únavy, teda aj tvorba energie, podpora imunitného systému či podpora rastu vlasov, nechtov i celej pokožky. Železo však pomáha pri celkovej činnosť organizmu, hlavne činnosti mozgu, svalov a štítnej žľazy.
Je dôležitý aj počas tehotenstva, kedy pomáha zdravému vývoju plodu. Chráni však i pred vznikom duševných chorôb.

Nedostatok železa

Ak máte v tele nedostatok železa, prejaví sa to aj padaním vlasov, lámaním nechtov, únavou, slabosťou, ale aj tráviacimi ťažkosťami, problémami s prehĺtaním, dokonca obezitou. K ďalším príznakom patrí aj spomínaná anémia, lámanie kostí, nervozita, dýchavičnosť, spomalený rast a vývoj, ale aj bledosť pokožky.
Odporúčaná denná dávka je u dospelých 10 až 15 miligramov, u športovcov 20 až 30 miligramov, u tehotných žien 30 až 40 miligramov, u dojčiacich matiek je to 10 až 25 miligramov a u detí je to 8 až 15 miligramov. Závisí to však od schopnosti vstrebať železo.

Železo v tabletách

Ak trpíte nedostatkom železa, je potrebné si ho dopĺňať v tabletách. My vám ponúkame produkt - tablety, ktoré uvoľňujú železo do organizmu postupne, a to počas 6 až 8 hodín. Vďaka tomu budete lepšie čeliť únave, pretože vám dodá energiu, posilníte svoj imunitný systém, podporíte činnosť mozgu a, samozrejme, zabezpečíte kyslík, pre všetky svoje bunky, ktoré by bez kyslíka odumreli.

Zaujímavosť

Každý deň zanikne v ľudskom organizme až dva milióny červených krviniek. Jedna červená krvinka žije asi 120 dní. Na jej vzniku a živote spolupracuje aj železo, preto by sme ho nemali brať na ľahkú váhu. 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overovacie pole
Kategórie

pri nákupe od 60€

DOPRAVA
ZDARMA