Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

4 priaznivé účinky Betaín HCL

22.06.2020

Betaín HCl (zlúčenina, ktorá obsahuje kyselinu chlorovodíkovú) často zmierňuje príznaky pálenia záhy a zlepšuje trávenie, aspoň u ľudí, ktorí majú hypochlórhydriu (nízku kyselinu v žalúdku).

Zmierňuje hypochlorhydriu

Nízka produkcia žalúdočnej kyseliny alebo menšia sekrécia kyseliny chlorovodíkovej sa nazýva hypochlorhydria. Má negatívny vplyv na proces trávenia. Preto baktérie, ktoré by boli normálne usmrtené kyselinou v čreve, prežívajú. V konvenčnej medicíne sa betaín hydrochlorid úspešne používa na liečenie tohto stavu.

Porucha trávenia alebo nesprávne trávenie

Ak jedlo v tráviacom systéme nie je správne trávené, ovplyvňuje to vstrebávanie živín a spôsobuje tiež hormonálne narušenie. Ľudia, ktorí po jedle často pociťujú zápchu a nadúvanie alebo časté grganie, sa odporúča užívať betaín HCl. Užívanie betaínu sa odporúča v polovici jedla, aby sa predišlo spáleniu sliznice prázdneho žalúdka.

Pomáha pri vredoch

Betaín sa môže použiť aj pri žalúdočných vredoch. Informácia je založená na teórii, ktorá uvádza, že menej žalúdočnej kyseliny ovplyvňuje trávenie, pretože žalúdok nemôže úplne tráviť bielkoviny, čo vedie k vzniku vredov a pálenia záhy.

Funkcia pečene a detoxikácia

V dôsledku nadmerného požívania alkoholu, obezity a cukrovky sa tuk môže v pečeni hromadiť na nebezpečnú úroveň. Betaín vykazuje schopnosť tieto tuky odbúravať a odstraňovať, takže môže pomôcť detoxikácii pečene.

 

© AUTORSKÉ PRÁVA K ČLÁNKU VYHRADENÉ. Akékoľvek kopírovanie, publikovanie alebo šírenie obsahu z týchto zdrojov je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu VIS NATURA s.r.o.

menu