Menu
Your Cart

Cordyceps 750 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Cordyceps 750 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
Cordyceps 750 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
32,50€
Bez DPH: 27,08€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 3005

Cordyceps 750 mg Now Foods. Cordyceps má množstvo bioaktívnych zlúčenín vrátane polysacharidov a nukleozidov, ktoré boli študované pre svoje široké spektrum biologických aktivít. Cordyceps je vysoko hodnotná huba používaná v tradičnej čínskej medicíne. Moderné vedecké štúdie preukázali, že zložky Cordyceps-u majú vlastnosti zachytávajúc voľné radikály, môžu podporovať a zvyšovať imunitný systém a normálnu vaskulárnu funkciu.

Antioxidačné účinky

Cordyceps je huba, ktorá je bohatá na antioxidanty. To znamená, že pomáha pri odstraňovaní voľných radikálov alebo „nečestných buniek“, ktoré môžu spôsobiť ochorenie, degeneráciu a poškodenie tela. A čo je dôležitejšie, môže pomôcť zastaviť chronický zápal v tele, jeden z hlavných poškodení, ktoré môžu byť dôsledkom príliš vysokej oxidácie (1). https://www.naturvitamins.sk/cordyceps-750-mg-now-foods

Zvyšuje imunitný systém

Dôležitou zložkou cordyceps sú polysacharidy, dôležité sú najmä beta glukány, o ktorých aj klasická medicína vie, že stimulujú imunitný systém a posilňujú jeho odpoveď na infekčné patogény (vírusy, baktérie, parazity ...). Zvyšujú teda obranyschopnosť, čo je obzvlášť vhodné v čase jesenných dažďov a zimných chrípkových epidémií, popr. iných epidémií.

Okrem tejto aktivácie imunity sa však v mnohých štúdiách stretávame s tým, že cordyceps mierni až zastavuje zápal, a to autoimunitny aj alergický. Má teda aj tlmivé účinky na zložky imunity, ktoré sa podieľajú na týchto patologických organizmus poškodzujúcich reakciách.

Srdce a vaskulárny systém

Podľa výskumu bol Cordyceps schválený Štátnou správou potravín a liečiv v Číne v roku 2002 pre jeho vynikajúce účinky. Je to kvôli obsahu adenozínu v Cordyceps-e. Jedna štúdia ukazuje, že má ochranné účinky pred srdcovými chorobami (2).

Iné štúdie ukazujú (3), že Cordyceps môže znižovať zlý cholesterol tzv. LDL cholesterol a znižovať hladiny triglyceridov. Vysoké hladiny LDL cholesterolu a triglyceridov sú spojené so srdcovými chorobami.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Organický Cordyceps (Cordyceps sinensis) (Mycelium) 1500 mg

Ostatné zložky: Celulóza (kapsula), prášok z celulózy a kyselina stearová (rastlinný zdroj).

Neobsahuje: kvasnice, pšenicu, lepok, sóju, mlieko, vajcia, ryby, mäkkýše alebo zložky orechov.

Ďalšie informácie: Len pre dospelých. Poraďte sa s lekárom, ak ste tehotná / dojčiaca žena, užívate lieky alebo máte zdravotné problémy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 2 kapsuly 1 až 2 krát denne. Po otvorení skladujte na chladnom a suchom mieste.

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 90
Forma: vegetariánske kapsuly
výživový doplnok Cordyceps 750 mg Now Foods
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1359511313000032
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23192916/

3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31443712/

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA