Menu
Your Cart

Ginkgo Biloba Forte 120 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Ginkgo Biloba Forte 120 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
Ginkgo Biloba Forte 120 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín
16,50€
Bez DPH: 13,75€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 3464

Ginkgo Biloba 120 mg Webber Naturals. Ginkgo biloba je populárny doplnok výživy a jeden z najpredávanejších bylinných vitamínov. Medzi terapeutické vlastnosti (1) rastliny ginkgo patrí liečba chorôb krvi a problémov s pamäťou, zlepšenie kardiovaskulárnych funkcií a zlepšenie zdravia očí.

Gingko obsahuje vysoké hladiny flavonoidov a terpenoidov, antioxidantov, ktoré poskytujú ochranu pred oxidačným poškodením buniek škodlivými voľnými radikálmi. Ginkgo Biloba zlepšuje kognitívne funkcie, pretože podporuje dobrý krvný obeh v mozgu a chráni mozog a ďalšie časti pred poškodením neurónmi. https://www.naturvitamins.sk/ginkgo-biloba-120-mg-webber-naturals

Srdce a krvný obeh

Okrem zvýšenia prietoku krvi v mozgu môže ginkgo biloba zvýšiť prietok krvi  aj inde v tele. Ich úžasné antioxidačné pole chráni steny krvných ciev a pozitívne ovplyvňuje ich schopnosť rozširovať sa alebo sťahovať sa podľa potreby. Je známe, že doplnky Ginkgo biloba zlepšujú prietok krvi aj do srdca.

Extrakt z ginka dvojlaločného je mimoriadne prospešný pri znižovaní krvného tlaku a eliminácii krvných zrazenín v celom kardiovaskulárnom systéme (8).

Silný antioxidant

Voľné radikály sú vysoko reaktívne molekuly, ktoré sa vytvárajú v tele a tiež pôsobením toxínov z prostredia. Ginkgo biloba obsahuje viac ako 60 účinných látok, z ktorých najdôležitejšie sú antioxidačné flavonoidy, ako sú kvercetín a kaempferol (2, 3).

Zdravie očí

V klinickom skúšaní, zvýšený opakovaný príjem extraktu z Ginkgo biloba zvýšil prietok krvi v očiach. To by mohlo zlepšiť glaukóm zvýšením prívodu krvi do nervov (4, 5). Tiež môže chrániť a zlepšovať fungovanie sietnice, snímacieho tkaniva oka, ktoré je neustále zraniteľné voči poškodeniu v dôsledku intenzívneho vystavenia svetlu.

Tento extrakt bol tiež účinný pri slepote súvisiacej s vekom (suchá makulárna degenerácia) v klinickom skúšaní na takmer 100 ľuďoch (6)

Alzheimerova choroba a demencia

Ginkgo biloba má pozitívny vplyv na ľudí trpiacich kognitívnymi poruchami, ako sú Alzheimerova choroba a demencia. Zlepšuje merateľné kognitívne schopností a aktivity, hlavne vďaka antioxidačným zlúčeninám, vrátane terpenoidov a flavonoidov, ktoré stimulujú nervovú aktivitu a udržiavajú kognitívne dráhy čerstvé a čisté od amyloidového plaku (7).

Ginkgo biloba optimisticky ovplyvňuje nervový systém, urýchľuje reakčný čas a znižuje pravdepodobnosť nervových porúch.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Ginkgo biloba 50:1 extrakt (24% flavon glykozidy, 6% terpén laktóny) (listy) 120 mg
(Ekvivalent 6000 mg sušených bylín)

Ostatné zložky: slnečnicový olej bez GMO, kapsula z mäkkej želatíny (želatína, glycerín, čistená voda, rohovník), žltý včelí vosk, slnečnicový lecitín bez GMO.

Ďalšie informácie: Nie je určené pre tehotné alebo dojčiace ženy. Ak užívate lieky (najmä antikonvulzíva, antidepresíva a tie, ktoré môžu mať vplyv na krvácanosť (lieky na riedeni krvi), vrátane ochorenia pečene a porúch koagulácie) alebo plánujete operáciu poraďte sa so svojím lekárom. Nepresahujte odporúčané dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1 gélová tableta 2x denne alebo podľa pokynov lekára. Konzultujte s lekárom ak chcete užívať viac ako 4 týždne.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 90
Forma: gélové tablety

výživový doplnok Ginkgo Biloba Forte Webber Naturals 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie

1. https://nccih.nih.gov/health/ginkgo/ataglance.htm
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23703577/
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12972097
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10385132
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11525790
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12244891
7. http://archneur.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=774397

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA