Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Na čo je vhodný pre zdravie Quercetin (Kvertecín)

16.06.2024

Kvercetín je bioflavonoid s mnohými zdravotnými výhodami vrátane antioxidačných, protizápalových a imunitne podporných vlastností (1). Kvercetín funguje na antioxidačnej úrovni, aby znižoval poškodenie a podráždenie spôsobené voľnými radikálmi a zároveň potláčal vašu histamínovú odpoveď, reakciu tela na alergény. Kvercetín je prírodné antihistaminikum, a môže byť obzvlášť užitočný pri zmierňovaní sennej nádchy a iných alergických reakcií.


Quercetin (Kvertecín) 500 mg Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Väčšina výskumov kvercetínu sa zameriava na doplnky posilňujúce imunitu. Kvercetín poskytuje ochranu imunitnému systému, keď je imunitný systém vyčerpaný a telo je zraniteľné voči infekciám. Laboratórne štúdie preukázali, že kvercetín môže tiež pomáhať pri podpore normálnych dýchacích funkcií.

Bioflavonoidy sú spojené s niekoľkými zdravotnými výhodami vrátane zníženého rizika srdcových chorôb, rakoviny a degeneratívnych porúch mozgu (2, 3). Priaznivé účinky flavonoidov, ako je kvercetín, pochádzajú z ich schopnosti fungovať ako antioxidanty vo vašom tele (4).

Obsahuje super silné antioxidanty

Antioxidanty sú zlúčeniny, ktoré sa môžu viazať a neutralizovať voľné radikály. Voľné radikály sú nestabilné molekuly, ktoré môžu spôsobiť nezvratné poškodenie buniek, keď sú ich hladiny príliš vysoké. Škody spôsobené voľnými radikálmi súvisia s mnohými chronickými stavmi, vrátane rakoviny, srdcových chorôb a cukrovky (5).

Mnoho ďalších faktorov môže prispieť k väčšiemu množstvu voľných radikálov, medzi ktoré patria

  • Znečistenie
  • Stres
  • Cigaretový dym
  • Žiarenie
  • Chemické toxíny
  • Skleníkové plyny

Antioxidanty pomáhajú telu bojovať proti oxidačnému stresu. Oxidačný stres je stav, v ktorom je v tele príliš veľa voľných radikálov. Tieto voľné radikály interagujú s bunkami tela a spôsobujú poškodenie spojené s chronickým zápalom, oslabením imunitného systému a mnohými škodlivými chorobami (6, 7). Bromelain je obzvlášť bohatý na antioxidanty známe ako flavonoidy a fenolové kyseliny (8).

Kvercetín je silnejším antioxidantom ako vitamín C, vitamín E alebo beta karotén.

Obsahuje bioflavonoidy

Sú typom rastlinnej zlúčeniny, ktorá má pre ľudské telo množstvo zdravotných výhod. Bioflavonoidy sa používajú z mnohých dôvodov, vrátane podpory imunitných výhod, posilnenia a zlepšenia krvného obehu, pôsobia ako prírodné antioxidanty a majú protizápalové látky (9).

Bojuje proti alergiám

Potenciálne protizápalové vlastnosti kvercetínu môžu poskytnúť úľavu od príznakov alergie. vercetín je známy svojou antioxidačnou aktivitou v odbúravaní radikálov a antialergickými vlastnosťami charakterizovanými stimuláciou imunitného systému, antivírusovou aktivitou, inhibíciou uvoľňovania histamínu, znižovaním prozápalových cytokínov, tvorbou leukotriénov a potlačujúcim produkciu interleukínu IL-4.

Histamíny sú látky, ktoré sa uvoľňujú, keď imunitný systém zistí alergiu alebo citlivosť, a sú zodpovedné za nepríjemné príznaky, ktorým čelíme vždy, keď má telo alergickú reakciu (12, 13, 14).

Kvercetín môže pomôcť stabilizovať uvoľňovanie histamínov z určitých imunitných buniek, čo má za následok zníženie príznakov ako kašeľ, slzenie očí, výtok z nosa, žihľavka, opuchnuté pery alebo jazyk a tráviace ťažkosti.

Môže znížiť zápal

Voľné radikály môžu spôsobiť nielen poškodenie vašich buniek. Výskum ukazuje, že vysoké hladiny voľných radikálov môžu pomôcť aktivovať gény podporujúce zápal. Vysoké hladiny voľných radikálov tak môžu viesť k zvýšenej zápalovej reakcii (10). Aj keď je potrebný malý zápal, ktorý pomôže telu liečiť a bojovať proti infekciám, pretrvávajúci zápal súvisí so zdravotnými problémami vrátane určitých druhov rakoviny, ako aj s ochoreniami srdca a obličiek (11).

Môže znížiť riziko chronických porúch mozgu

Výskum naznačuje, že antioxidačné vlastnosti kvercetínu môžu pomôcť chrániť pred degeneratívnymi poruchami mozgu, ako je Alzheimerova choroba a demencia (15).


Quercetin (Kvertecín) 500 mg Webber Naturals

Znižuje vysoký krvný tlak

Podľa štúdie American Heart and Stroke Association z roku 2016 (16) užívanie doplnku kvercetínu môže byť efektívnym spôsobom zníženia krvného tlaku. Ďalší výskum ukázal, že ľudia s nadváhou, ktorí užívali doplnok kvercetínu, mali nižšiu hladinu škodlivého cholesterolu v krvi a tiež znížený systolický krvný tlak, ktorý meria tlak v cievach počas srdcového rytmu.

Podporuje zdravie srdca

Kvercetín sa podľa mnohých štúdií vďaka svojej schopnosti znižovať zápaly a oxidačný stres (17) javí ako prospešný pre ľudí s poruchami srdca a krvných ciev (18). Medzný prietok krvi v tepnách je jedným z hlavných rizikových faktorov pre vznik srdcového infarktu alebo mozgovej príhody.

 

© AUTORSKÉ PRÁVA K ČLÁNKU VYHRADENÉ. Akékoľvek kopírovanie, publikovanie alebo šírenie obsahu z týchto zdrojov je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu VIS NATURA s.r.o.

 

Referencie

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27187333
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28620474
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25272572
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18417116
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23675073
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19149749
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20840865
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24959679
9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25272572
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18417116
11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23044824
12. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27187333
13. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18187018
14. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21625024
15. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26904161
16. https://www.ahajournals.org/doi/pdf/10.1161/JAHA.115.002713
17. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10693912
18. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3775217/

Našli ste nejakú chybu? Dajte nám vedieť!

    menu