Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Probiotiká pre ženy

17.05.2024

Selektívne zvolené probiotické riešenie, prirodzene pracuje s vašim telom a podporuje tak všetky vaše potreby. Nehovoriac o tom, že probiotiká môžu mať vplyv aj na zdravie vagíny, okrem iného k mnohým ďalším cenným výhodám probiotík pre ženy. Podporuje zdravú vaginálnu mikroflóru a mikrobióm. Špeciálne formulované probiotiká pre zdravie žien, pomáhajú obnoviť zdravú hladinu vaginálnych baktérií, kvasiniek a zlepšiť tak zdravie vaginálneho mikrobiómu.

Zdravý vaginálny mikrobióm pozostáva prevažne z laktobacilov, ktoré produkujú bakteriocíny a kyselinu mliečnu. Tie pomáhajú znižovať vaginálne pH a vytvárajú nepriaznivé podmienky pre patogénne baktérie, kvasinky a iné mikróby.


Probiotiká dámske 25 mld. zdravá vaginálna flóra Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Denné probiotiká pre ženy obsahujú klinicky študované kmene laktobacilov pre vaginálne zdravie. Tieto probiotické kmene tiež pomáhajú podporovať gastrointestinálne zdravie a imunitnú funkciu a znižujú hnačku spojenú s antibiotikami. Podporuje zdravie močových ciest, obsahuje vitamín C, ktorý pomáha okysliť urogenitálny trakt a podporuje zdravie močových ciest. Dámske denné probiotiká tiež podporuje zdravie gastrointestinálneho traktu a imunitné funkcie. Výhody probiotík pre ženy umožňujú telu prirodzene obnoviť rovnováhu, pomáhajú predchádzať kvasinkovým infekciám a UTI a pomáhajú pri stavoch, ako je bakteriálna vaginóza alebo trichomoniáza.

Čoraz viac štúdií ukazuje, že rovnováha alebo nerovnováha baktérií v tráviacom systéme súvisí s celkovým zdravím a chorobami. Probiotiká podporujú zdravú rovnováhu črevných baktérií a sú spojené s celým radom zdravotných výhod. Patria sem výhody pre chudnutie, zdravie tráviaceho systému, imunitné funkcie a ďalšie (1, 2).

Ženy hlásia vyššiu hladinu stresu (3) ako muži, je pravdepodobnejšie, že im budú predpísané antibiotiká (4), a budú trpieť gastrointestinálnymi problémami (5). Okrem toho je vagína domovom vlastného jemného mikrobiómu, o ktorý sa treba starať.

Výskum ukazuje (6), že baktérie Lactobacillus a Bifidobacterium môžu pomôcť zmierniť príznaky syndrómu dráždivého čreva (IBS) u dospelých. Recenzia z roku 2019 (7) dospela k záveru, že probiotikum s viacerými kmeňmi môže zlepšiť príznaky IBS.

Zdravý mikrobióm podporuje celkové zdravie mnohými spôsobmi, ale bohužiaľ existuje veľa vecí, ktoré môžu narušiť mier v tomto malom ekosystéme. Chronický stres (ktorý mnoho žien pozná) môže mikrobióm vyhodiť z miery a prebytok cukru a spracovaných potravín má tiež negatívny vplyv. Skazu môžu spôsobiť aj bakteriálne infekcie, parazity a kvasinky.

Pomáhajú vyvážiť priateľské baktérie v tráviacom systéme

Štúdie naznačujú, že systémy GI u žien môžu byť pomalšie ako u mužov, čo zvyšuje riziko zažívacích problémov. Užívanie probiotického doplnku môže podporovať zdravý črevný mikrobióm a podporovať trávenie. Predstavte si probiotiká ako svojich malých pomocníkov, ktorí obnovujú poriadok a pomáhajú udržiavať harmóniu vo vašom črevnom ekosystéme. Prevažujú a antagonizujú nevítané patogény vrátane nepriaznivých baktérií, kvasiniek a parazitov. Probiotiká môžu tiež pomôcť zvládnuť problémy s trávením, ako je nadúvanie.

Medzi probiotiká patria „dobré“ baktérie. Jedná sa o živé mikroorganizmy, ktoré môžu pri konzumácii poskytnúť zdravotné výhody (8). Predpokladá sa, že tieto výhody vyplývajú zo schopnosti probiotík obnoviť prirodzenú rovnováhu črevných baktérií (9).

Nerovnováha znamená, že je príliš veľa zlých baktérií a málo dobrých baktérií. Môže sa to stať kvôli chorobe, liekom ako sú antibiotiká, zlá strava a ďalšie. Dôsledky môžu zahŕňať tráviace ťažkosti, alergie, problémy duševného zdravia, obezitu a ďalšie (10).

Ako pravdepodobne viete, probiotiká sa väčšinou používajú na udržanie zdravia a správneho fungovania gastrointestinálneho traktu. Takže ak máte ochorenie GI, užívanie probiotika by pre vás mohlo byť nesmierne užitočné.

Podporujú pošvový mikrobióm a pomáhajú predchádzať infekciám močových ciest

Infekcie ako bakteriálna vaginóza (BV) a infekcie močových ciest (UTI) sa môžu vyskytnúť, keď zlé baktérie vo vagíne prevyšujú počet dobrých. Rovnako ako mikrobióm v našom zažívacom systéme, dutinách a pokožke je aj vaginálny mikrobióm prvou obrannou líniou proti infekciám.

Niektoré probiotické kmene môžu pomôcť vaginálnemu mikrobiómu inhibíciou rastu škodlivých baktérií, ktoré môžu spôsobiť tieto ochorenia. Podľa určitých štúdií existuje spojenie medzi prítomnosťou laktobacilov vo vagíne a ženami, ktoré nikdy nemali UTI.

Správne probiotiká pomáhajú udržiavať vaginálny mikrobióm v rovnováhe. To môže znížiť riziko vaginálnych kvasinkových infekcií, urogenitálnych infekcií a bakteriálnej vaginózy. Dominantné kmene laktobacilov, ktoré sa nachádzajú v zdravej vagíne, zvyčajne vytvárajú prostredie, ktoré je príliš kyslé na to, aby prežili škodlivé mikroorganizmy. Ale spermicídy, antibiotiká a antikoncepčné tabletky môžu narušiť prirodzenú rovnováhu. Probiotiká pôsobia na obnovenie rovnováhy a udržiavajú bežné ženské urogenitálne problémy na "uzde" (18).

Vaginálne symptómy vrátane svrbenia, podráždenia, výtoku a zápachu môžu naznačovať narušenie mikrobiómu. Užívanie probiotík pre ženy, ktoré sú špecificky zamerané na zdravie vagíny, môže pomôcť udržať normálnu flóru, takže ženy môžu tieto symptómy minimalizovať, cítiť sa pohodlnejšie a znížiť recidívu infekcie.

Pomáhajú posilniť váš imunitný systém

Probiotiká môžu pomôcť posilniť váš imunitný systém a potlačiť rast škodlivých črevných baktérií (15). Ukázalo sa tiež, že niektoré probiotiká podporujú produkciu prirodzených protilátok v tele. Môžu tiež posilňovať imunitné bunky, ako sú bunky produkujúce IgA, T lymfocyty a bunky prirodzeného zabíjania (16, 17). So všetkými choroboplodnými zárodkami, vírusmi a látkami znečisťujúcimi životné prostredie, ktorým sa telo denne vyhýba, je pekné mať dobré baktérie, ktoré podporujú pevné zdravie.


Probiotiká dámske 25 mld. zdravá vaginálna flóra Webber Naturals | výživový doplnok | vitamín

Obnovuje dobre baktérie

Viete, že antibiotiká môžu pomôcť bojovať proti bakteriálnym infekciám, ale ich nadmerné používanie môže skutočne vyčerpať dobré baktérie vo vašom tele (13), uvádza Harvard Medical School. Ak musíte užívať lieky, užívanie probiotík, podľa NCCIH môžu pomôcť obnoviť prospešné mikroorganizmy potom a pomôcť udržať pomer dobrých a zlých baktérií v rovnováhe (14).

 

© AUTORSKÉ PRÁVA K ČLÁNKU VYHRADENÉ. Akékoľvek kopírovanie, publikovanie alebo šírenie obsahu z týchto zdrojov je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu VIS NATURA s.r.o.

 

Referencie

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21229254
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24780623
3. https://www.apa.org/news/press/releases/stress/2010/gender-stress
4. https://bmjopen.bmj.com/content/8/2/e020203
5. https://www.sciencedaily.com/releases/2015/03/150330134409.htm
6. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30069978/
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6769995/
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24912386
9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15481739
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22424233
11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12069670
12. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16055161
13. https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/can-gut-bacteria-improve-your-health
14. https://www.nccih.nih.gov/health/probiotics-what-you-need-to-know
15. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12801956
16. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14557292
17. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12369194
18. https://www.health.harvard.edu/vitamins-and-supplements/health-benefits-of-taking-probiotics

Našli ste nejakú chybu? Dajte nám vedieť!

    menu