Menu
Your Cart

Lecitín slnečnicový 1200 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Lecitín slnečnicový 1200 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
Lecitín slnečnicový 1200 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín
15,30€
Bez DPH: 12,75€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 2311

 Lecitín 1200 slnečnicový mg Now Foods výživový doplnok zmes fosfolipidov, známa pod označením lecitín, je často pozabudnutou no napriek tomu veľmi dôležitou súčasťou výživy človeka. Je to obľúbený doplnok výživy najmä študentov pred skúškami, ale rovnako aj športovcov. Lecitin je základná stavebná látka mozgu a ciev. Slnečnicový lecitín sa získava zo semien slnečnice. Má špecifické vlastnosti a preto sa radí medzi účinné emulgátory. Lecitín patrí medzi tzv. fosfolipidy, ktoré tvoria hlavnú časť všetkých bunkových membrán, teda obal nervových, svalových a iných buniek ľudského tela. Obsahuje spektrum prospešných fosfolipidov, jeho hlavnou účinnou látkou je fosfolipid fosfatidylcholín (cholín).

Priaznivé účinky Lecitín 1200 mg:

  • Prispieva k udržaniu správnej činnosti pečene.
  • Je základná stavebná látka mozgu a ciev.
  • Prispieva k udržaniu dobrého stavu nervových vlákien.
  • Podporuje tok a premenu tukov.
  • Potrebný pre správnu funkciu buniek.
  • Pripieva k správnej látkovej premene homocysteínu.
  • Prispieva k správnej látkovej premene lipidov.
  • Prirodzene sa vyskytujúci fosfatidylcholín.

Zloženie: Slnečnicový Lecitín 1200 mg, Fosfatidylcholín 420 mg

Ostatné zložky: Želatínová kapsula (hovädzia želatína, glycerín, voda) a organický extra panenský olivový olej.

Neobsahuje: Kvasnice, pšenicu, lepok, sóju, mlieko, kukuricu, vajcia, ryby alebo mäkkýše, non-GMO.

Ďalšie informácie: Len pre dospelých. Konzultujte s lekárom, ak ste tehotná / dojčiaca alebo užívate lieky. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dávkovanie: Dospelí 2 kapsule denne spolu s jedlom.

Krajina pôvodu: USA
 

Veľkosť balenia: 100
Forma: želatínových kapsúl
výživový doplnok Slnečnicový lecitín Now Foods

Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.


Lecitín je prírodná látka pochádzajúca zo slnečnice, ktorá je známa pre svoje pozitívne účinky pri znižovaní cholesterolu v krvi a pri ochrane srdca. Lecitín zvyšuje v bunkových membránach pomer fosfatidylcholínu ku cholesterolu a znižovaním obsahu cholesterolu v bunkových membránach účinkuje proti vzniku cholesterolových plakov v cievach - aterosklerózy.

Lecitín obsahuje zdravé tuky, ktoré zodpovedajú za funkčnú a štrukturálnu integritu bunkových membrán v mozgu a v ďalších orgánoch. Lecitín zvyšuje syntézu acetylcholínu v mozgu - neurotransmitera, ktorý je dôležitý pri šírení mozgových impulzov. Lecitín je dôležitý z hľadiska výživy mozgových buniek a priaznivo ovplyvňuje mozgové funkcie - zlepšuje schopnosť učenia a zapamätávania si.

Lecitín pozostáva z cholínu, linolénovej kyseliny a inozitolu. Tieto látky označované tiež ako „pečeň - posilňujúce“ látky alebo faktory, ktoré chránia pečeň pred ukladaním tukov v pečeni, zlepšujú cirkuláciu cholesterolu a ďalších tukov cez pečeň a žlčník a pomáhajú pečeni odstraňovať nebezpečné toxíny. Slúžia ako ochranný faktor pre pečeň predovšetkým u ľudí, u ktorých zvýšený príjem tukov v strave alebo zvýšený príjem alkoholu môžu spôsobiť stukovatenie pečene.
Zvýšený prísun lecitínu zabraňuje tvorbe žlčových kameňov, jeho znížené množstvo v organizme sa naopak spája so zvýšeným rizikom tvorby žlčových kameňov.

Lecitín je nenahraditeľný pre správnu činnosť všetkých buniek v organizme. Jeho dostatok je dôležitý aj pre nervovú sústavu a pamäť. Preto sa mu tiež hovorí „potrava pre mozog". Zvyšuje schopnosť sústredenia, prispieva k zlepšeniu pamäti a procesu učenia. Lecitín je tiež významný v boji proti cholesterolu - zmenšuje a rozpúšťa tukové časti v krvi, a tým zabraňuje ich usadzovaniu v tepnách a pomáha tiež rozpúšťať cholesterol už usadený.

Lecitín je látka prírodného pôvodu a patrí do skupiny tukov s názvom fosfolipidy. Väčšina súčasnej populácie trpí nedostatkom fosfolipidov, pretože pri modernom spracovaní potravín (napr. rafinácii tukov) dochádza k ich ochudobňovaniu o lecitín. Tiež nadmerná konzumácia alkoholu a kávy, užívanie niektorých liekov alebo stres zvyšujú nároky organizmu na lecitín. V tom prípade je vhodné ich dopĺňať vo forme výživových doplnkov. Lecitín je totiž nenahraditeľný pre správnu činnosť všetkých buniek v organizme - nachádza sa v tele vo všetkých bunkách, a to v bunkových membránach, ktoré regulujú priechod látok do vnútra buniek a von.

Dostatok lecitínu je dôležitý aj pre nervovú sústavu a pamäť. Preto sa mu tiež hovorí „potrava pre mozog". Podieľa sa na tvorbe látky, ktorá prenáša nervové impulzy. Jej produkcia sa s rastúcim vekom znižuje, a tým dochádza k zhoršovaniu mozgových funkcií - poruchám pamäti, znižovaniu koncentrácie a pozornosti. Naopak dostatok lecitínu zvyšuje schopnosť sústredenia, zefektívňuje procesy učenia, prispieva k zlepšeniu pamäti a k rastu duševnej energie a sviežosti.

Významnou vlastnosťou lecitínu je jeho pozitívny vplyv na hladinu cholesterolu v krvi. Pomáha totiž pri transporte tukov v tele a pri rozpúšťaní tukových a cholesterolových usadenín. Nielenže teda zmenšuje a rozpúšťa tukové časti v krvi, a tým zabraňuje ich usadzovaniu v tepnách (tzv. kôrnatenie tepien), ale tiež pomáha rozpúšťať cholesterol už usadený.

Vďaka schopnosti rozpúšťať tukové časti tiež prispieva k redukcii telesného tuku, ovplyvňuje rozdelenie tuku v tele, napomáha pri boji proti celulitíde a nadváhe. Lecitín je obsiahnutý aj v tuku v pečeni, ktoré chráni pred vplyvom škodlivých látok, bráni nadmernému ukladaniu tuku a vzniku žlčových kameňov. Prispieva k regenerácii pečene a zvyšuje jej odolnosť.

Okrem pozitívneho vplyvu na činnosť mozgu, znižovanie hladiny cholesterolu a tukov v tele a ochrany pečene naviac lecitín podporuje zdravie vlasov, nechtov a kože, posilňuje imunitný systém a urýchľuje regeneráciu organizmu.

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA