Menu
Your Cart

Vitamín C 1000 mg, šípky + bioflavonoidy Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Vitamín C 1000 mg, šípky + bioflavonoidy Now Foods | výživový doplnok | vitamín
Hit
Vitamín C 1000 mg, šípky + bioflavonoidy Now Foods | výživový doplnok | vitamín
12,60€
Bez DPH: 10,50€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 0685

Vitamín C 1000 mg, šípky + bioflavonoidy Now Foods. Vitamín C, bioflavonoidy a šípky sú dôležité antioxidanty, ktoré pomáhajú udržiavať vaše oči a telo zdravé. vitamín C, bioflavonoidy a šípky majú doplnkový účinok, vďaka čomu sú efektívnejšie pri spoločnom požití ako pri samostatnom užívaní. Vitamín C a bioflavonoidy sú dôležité antioxidanty, ktoré pomáhajú udržiavať vaše oči (1) a telo zdravé.

Vitamín C je nevyhnutný vitamín, čo znamená, že ho vaše telo nedokáže vyrobiť. Napriek tomu má veľa úloh a súvisí s pôsobivými zdravotnými výhodami.

Vitamín C, tiež známy ako kyselina askorbová, je nevyhnutný pre rast, vývoj a opravy všetkých telesných tkanív. Podieľa sa na mnohých telesných funkciách vrátane tvorby kolagénu, absorpcie železa, imunitného systému, hojenia rán a udržiavania chrupavky, kostí a zubov. Rovnako ako vitamín C majú citrusové bioflavonoidy a šípky silné antioxidačné vlastnosti.

Čo sú to bioflavonoidy?

Bioflavonoidy sú skupinou takzvaných „polyfenolových“ zlúčenín pochádzajúcich z rastlín. Bioflavonoidy sú silné antioxidanty a sú obzvlášť prospešné pre pevnosť kapilár. Tieto zlúčeniny môžu chrániť vaše bunky pred poškodením voľnými radikálmi od vystavenia životného prostredia toxínom a UV lúčom, faktorom životného štýlu, ako sú strava, cvičenie a návyky, a dokonca aj bežné denné funkcie vášho tela. 

Antioxidačné vlastnosti bioflavonoidov sa považujú za obzvlášť prospešné pre pevnosť kapilár, tým, že pomáhajú chrániť kolagén, a môžu tiež podporovať zdravý obeh, ako aj imunitu, kognitívne funkcie a zdravie kĺbov (3, 4). Voľné radikály sú toxíny v tele, ktoré môžu poškodiť zdravé bunky. Ak sa to stane, nazýva sa to oxidačný stres (2). Bioflavonoidy z citrusových plodov pracujú s vitamínom C na podporu zdravia imunitného systému (5).

Výhody bioflavonoidov

Antioxidačná ochrana

Citrusové bioflavonoidy sú silné antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a pôsobia synergicky s vitamínom C.

Pevnosť kapiláry

Štúdie preukázali, že citrusové bioflavonoidy môžu posilňovať kapiláry a vedci sa domnievajú, že to môže súvisieť s ich schopnosťou chrániť kolagén (3)

Zdravie obehového systému

Citrusové bioflavonoidy môžu tiež byť prínosom pre celkové zdravie obehového systému.

Imunitná podpora

Početné štúdie preukázali schopnosť citrusových bioflavonoidov pomáhať podporovať zdravý imunitný systém a imunitnú odpoveď (3, 4).

Výhody šípok

Silnejšia imunita

Štúdie dokazujú, že vitamín C môže pomôcť posilniť imunitu. Šípky šíria tento efekt, pretože obsahujú celý rad ďalších dôležitých prvkov, napríklad vitamíny E a K.

Prevencia a manažment artritídy

Zvážte to najlepšie ovocie na bolesť kĺbov a všimnete si, že väčšina z nich obsahuje vitamín C. Je to kvôli protizápalovému účinku tohto prvku. Tento vitamín tiež pomáha podporovať zdravie spojivových tkanív a tvorbu kolagénu. To pomáha udržiavať vaše kĺby zdravé. Ak už artritída zasiahla, výhody šípkového vitamínu C trochu zmiernia bolesť.

Pomáha udržiavať zdravú pokožku a vlasy

Kombinácia živín zo šípok a vitamínu C vytvára mimoriadne silný antioxidačný kokteil. Účinok vitamínu C na kolagén, pomáha udržiavať vašu pokožku hladkú. Protizápalové vlastnosti antioxidantov znižujú začervenanie a pomáhajú bojovať proti baktériami.

Medzi príznaky nedostatku vitamínu C patria:

  • Únava, zmeny nálady a chudnutie.
  • Bolesti kĺbov, svalov a podliatiny.
  • Slabý imunitný systém.
  • Opuchnuté a bolestivé kĺby.
  • Pomalé hojenie rán.
  • Zubné ťažkosti.
  • Suché vlasy a pokožka.

Časom nedostatok vitamínu C v tele znamená, že sa nemôže vytvárať nový kolagén. To tiež spôsobuje rozpad rôznych tkanív v tele jednotlivca a ovplyvňuje to aj opravu buniek. Závažný nedostatok vitamínu C môže viesť k ochoreniu zvanému Scurvy.

Zloženie: Vitamín C (kyselina askorbová) 1000 mgŠípky 25 mg, Citrusový bioflavonoidný komplex 25 mg

Ostatné zložky: Želatína (kapsule), kyselina stearová (rastlinný zdroj) a stearát horečnatý (rastlinný zdroj).

Neobsahuje: pšenicu, lepok, sóju, mlieko, vajcia, ryby, kôrovce alebo orechy.

Ďalšie informácie: Ak ste tehotná alebo dojčiaca žena, užívanie konzultujte s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detíNie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: dospelí 1 tableta denne s jedlom

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 100
Forma: tablety
výživový doplnok Vitamín C šípky + bioflavonoidy Now Foods
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referncie:

1. Antioxidant supplements to prevent or slow down the progression of AMD: a systematic review and meta-analysis. Eye. June 2008.
2. https://www.webmd.com/food-recipes/ss/slideshow-all-about-antioxidants
3. https://www.uofmhealth.org/health-library/hn-2844004
4. https://www.nutraceuticalsworld.com/issues/2018-03-01/view_features/citrus-bioflavonoids-synergy-with-vitamin-c-beyond/991
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28678176

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA