Menu
Your Cart

Vitamín E 200 IU Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Vitamín E 200 IU Now Foods | výživový doplnok | vitamín
Vitamín E 200 IU Now Foods | výživový doplnok | vitamín
10,90€
Bez DPH: 9,08€
  • Dostupnosť: Ihneď
  • Kód produktu: 0825

Vitamín E 200 IU Now Foods. Vitamín E môže mať rôzne úlohy ako vitamín (1). Predpokladá sa veľa biologických funkcií vrátane úlohy antioxidantu rozpustného v tukoch (1). Pretože je rozpustný v tukoch, vitamín E je zabudovaný do bunkových membrán, ktoré sú preto chránené pred oxidačným poškodením (2). Prírodný tokoferol je jeden z najúčinnejších antioxidačných tokoferolov“ podľa publikácie Americkej národnej lekárskej knižnice „PubChem“ (3).

Antioxidanty sú látky, ktoré môžu chrániť vaše bunky pred účinkami voľných radikálov pochádzajúcich z rôznych zdrojov, ako je žiarenie röntgenovými lúčmi, znečistenie ovzdušia, fajčenie a priemyselné chemikálie. Vitamín E (tokoferylacetát) tak funguje ako antioxidant, ktorý chráni bunky a DNA a podporuje zdravie buniek. Pretože vitamín E je rozpustný v tukoch, znamená to, že môže zastaviť tvorbu voľných radikálov, ktoré sa tvoria, keď telo odbúrava tuk na energiu. www.naturvitamins.sk/vitamin-e-200-iu-now-foods

Nedostatok vitamínu E môže byť tiež dôsledkom chorôb, ktoré vážne znižujú vstrebávanie tukov. Dôvodom je skutočnosť, že telo potrebuje tuk, aby správne absorbovalo vitamín E. Tí, ktorí majú nedostatok vitamínu E, môžu okrem iných problémov trpieť zrakovými problémami, slabosťou svalov, degeneratívnym ochorením nervového systému nazývaným ataxia a zhoršenou imunitnou funkciou.

Doplnenie a-tokoferolu je schopné zlepšiť imunitné funkcie sprostredkované T-bunkami, ktoré posilňujú imunitný systém.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Vitamín E (ako d-alfa-tokoferol acetát) 200 IU

Ostatné zložky: Želatínové kapsuly (želatína, glycerín, voda) a rastlinný koncentrát oleja. Obsahuje sójové derivát. Obsahuje iba prírodný vitamín E.

Neobsahuje: cukor, soľ, škrob, kvasnice, pšenicu, lepok, kukuricu, mlieko, vajcia, kôrovce alebo konzervačné látky.

Ďalšie informácie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Dospelí 1 až 2 kapsule denne s jedlom.

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 100
Forma: kapsuly
výživový doplnok Vitamín E Now Foods bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Referencie:

1. https://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_E#cite_note-GOVe-3
2. https://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_E#cite_note-16
3.
https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/alpha-Tocopherol-acetate

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA