Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Žiadne produkty v košíku.

Zdravie iba z prírodných zdrojov!

Silná sezónna imunitná podpora

12.05.2024

Vitamín C alebo kyselina askorbová je vo vode rozpustný vitamín a antioxidant, ktorý je nevyhnutný pre zdravie. Keďže je Vitamín C je rozpustný vo vode, telo si ho neukladá a je potrebné Vitamín C dopĺňať. Vitamín C hrá dôležitú úlohu v mnohých telesných funkciách vrátane produkcie kolagénu, L-karnitínu a niektorých neurotransmiterov.


Vitamín C 1000 mg, Zinok 15 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Vitamín C (kyselina askorbová) je živina, ktorú vaše telo potrebuje na tvorbu krvných ciev, pomáha imunitnému systému, chrupavkám, svalom, kolagénu v kostiach a bojuje proti poškodeniu pôsobením voľných radikálov, čo sú molekuly, ktoré nepriaznivo pôsobia na telo. Vitamín C je tiež nevyhnutný pre proces hojenia vášho tela.

Napríklad kombinácia vitamínu C so zinkom je pre silnú podporu imunitného systému. V klinických štúdiách sa preukázala lepšia biologická dostupnosť v porovnaní s inými formami doplnkového zinku.

Silný antioxidant

Antioxidanty chránia bunky a obmedzujú poškodenie stabilizáciou a čistením voľných radikálov. Takže vitamín C, vitamín E a beta karotén by mohli pomôcť udržať telo mladšie a chrániť ho pred vážnymi ohrozujúcimi stavmi. Štúdie ukazujú, že konzumácia väčšieho množstva vitamínu C môže zvýšiť hladinu antioxidantov v krvi až o 30%. To pomáha prirodzenej obranyschopnosti tela bojovať proti zápalom.

V súvislosti s cvičením, kde prevláda oxidačný stres a voľné radikály kvôli jeho intenzívnej povahe a jeho účinkom na telo, je oxidačný stres vyvolaný cvičením najvyšší u ľudí s nižšou hladinou vitamínu C. Potom sa môžeme domnievať, že ak práve trénujete a intenzívne sa venujete každodennému tréningu, mali by ste si doplniť vitamín C, aby ste zabránili škodlivým účinkom voľných radikálov.

Posilňuje imunitný systém

Už sme počuli o tom, ako vitamín C predchádza liečiteľným chorobám, ako je skorbut a ako bojuje proti rôznym chorobám. Vo výsledku zvyšuje vašu imunitu a bolo zistené, že odvracia choroby ako prechladnutie a chrípka. Štúdie ukazujú, že vitamín C je nevyhnutný na stimuláciu imunitného systému zvýšením sily a ochrany organizmu. Vďaka svojej úlohe pri znižovaní zápalu je v podstate pre imunitu a celkové zdravie.

Vitamín C chráni imunitný systém, znižuje závažnosť alergických reakcií a pomáha bojovať proti infekciám. Ak chcete zostať fit a zdraví, malo by byť prioritou pridanie väčšieho množstva vitamínu C do vašej stravy.

Pomáha udržiavať zdravú pokožku a vlasy

Ak chcete mať čistejšiu pokožku a silnejšie vlasy, potom vitamín C hrá dôležitú úlohu pri zabezpečovaní toho, aby sa to stalo skutočnosťou. Vitamín C pomáha budovať proteínový kolagén a spolu so spomínanou absorpciou železa budete mať nielen zdravšiu pokožku a vlasy, ale aj si ich udržíte.

Zinok

Bisglycinát zinočnatý má preukázanú vynikajúcu biologickú dostupnosť. Zinok je tiež chránený pred interferenciou s inými živinami, čím sa znížia straty tohto základného minerálu. Týmto spôsobom sú aminokyseliny (stavebné bloky bielkovín) dokonalým partnerom na efektívne dodávanie kľúčových minerálov, ako je zinok, cez GI trakt, cez črevnú stenu a do krvného obehu, aby sa dostali do buniek v celom tele.

Zinok nie je len na podporu imunity. V skutočnosti je zinok v každej bunke nášho tela a je nevyhnutný ako kofaktor vo viacerých 300 enzymatických reakciách (1, 2). Zinok je základná mikroživina, ktorá je životne dôležitá pre vaše zdravie. Podľa National Institutes of Health (NIH) (3) je zinok rozhodujúci pre mnohé aspekty vášho zdravia.

Tu je niekoľko príkladov toho, čo robí zinok:

  • pomáha vášmu imunitnému systému proti vírusom a baktériám
  • pomáha produkovať biele krvinky (tvorba prirodzených zabíjačských buniek, T-lymfocytov a B-lymfocytov) na podporu zdravej imunitnej odpovede
  • podporuje produkciu v tele pomáha vášmu telu vytvárať DNA (genetický materiál vo všetkých všetkých)
  • podporuje čuch a chuť
  • pomáha pri hojení rán

Zlepšuje imunitnú funkciu

Zinok pomáha udržiavať váš imunitný systém silný. Keďže je nevyhnutný pre funkciu imunitných buniek a bunkovú signalizáciu, nedostatok môže viesť k oslabeniu imunitnej odpovede.

Všimli ste si niekedy, že prírodné prostriedky na prechladnutie často obsahujú zinok? Je to preto, že tento minerál je známy svojou schopnosťou pomôcť telu bojovať proti infekcii. Jedna analýza 7 štúdií ukázala, že suplementácia zinkom skrátila trvanie bežného prechladnutia o neuveriteľných 33 % (4). Antioxidačný účinok zinku je tiež spojený s ochranou pred vážnymi stavmi, ako sú srdcové choroby, rakovina a cukrovka (5, 6) prostredníctvom protizápalového účinku.

A čo viac, doplnky zinku výrazne znižujú riziko infekcií a podporujú imunitnú odpoveď u starších dospelých (7).


Vitamín C 1000 mg, Zinok 15 mg Now Foods | výživový doplnok | vitamín

Znižuje zápal

Zinok znižuje oxidačný stres a znižuje hladiny určitých zápalových proteínov vo vašom tele (8). Oxidačný stres vedie k chronickému zápalu, ktorý prispieva k širokému spektru chronických ochorení, ako sú srdcové choroby, rakovina a duševný úpadok (9). V štúdii so 40 staršími dospelými zaznamenali tí, ktorí užívali 45 mg zinku denne, väčšie zníženie zápalových markerov ako skupina s placebom (10).

 

© AUTORSKÉ PRÁVA K ČLÁNKU VYHRADENÉ. Akékoľvek kopírovanie, publikovanie alebo šírenie obsahu z týchto zdrojov je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu VIS NATURA s.r.o.

 

Referencie

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK547698/
2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34624823/
3. https://ods.od.nih.gov/factsheets/Zinc-Consumer/
4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28515951/
5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28083748/
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5075620/
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2702361/
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK6288/
9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK493173/
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2869512/

menu